FacebookDestek.Com

blackberry

BlackBerry Masaüstü Yazılımı

Sorunlarınız için 0888 233 7373 Arayarak Teknoloji Hattından Yardım Alabilirsiniz

blackberry alınan yedeğin geri yüklenmesi, blackberry cihaz geri nasıl yüklenir, blackberry cihaz nasıl yedeklenir, blackberry cihaz yedeği geri yükleme programı,blackberry cihaz yedek geri alma, blackberry cihaz yedek geri nasıl alınır, blackberry cihaz yedek geri yükleme,blackberry cihaz yedek geri yükleme programı, blackberry cihaz yedekleme, blackberry cihaz yedekleme nasıl yapılır, blackberry desktop manager, blackberry desktop manager indir, blackberry desktop manager programı,blackberry desktop manager programı indir, blackberry desktop maneger, blackberry desktop maneger ile kişi yedeği alma, blackberry desktop maneger ile rehber yedeği alma, blackberry desktop maneger ile rehber yedeği geri yükleme, blackberry desktop maneger ile yedek alma, blackberry desktop maneger ile yedek geri yükleme,blackberry desktop maneger nasıl kullanılır, blackberry desktop maneger nedir, blackBerry desktop software,blackBerry desktop software indir, blackBerry desktop software nedir, blackBerry desktop software programı,blackBerry desktop software programı indir, blackBerry desktop software programı nasıl kurulur, blackBerry desktop software yedek alma, blackBerry desktop software yedek geri yükleme, blackberry messenger üzerinden kişi listesini yedeklemek, blackberry messenger üzerinden kişi listesini yedeklemek nasıl yapılır,blackberry messenger üzerinden kişi listesini yedeklemek ve geri alma, blackberry messenger üzerinden kişi listesini yedeklemek ve geri yükleme, blackberry messenger üzerinden kişi listesini yedeklemek ve geri yükleme nasıl olur, blackberry messenger üzerinden kişi listesini yedeklemeyi geri yükleme, blackberry messenger üzerinden kişi listesini yedeklemeyi nasıl geri yüklenir, blackberry rehber kopyalama, blackberry rehber yedeği geri yükleme, blackberry rehber yedeği nasıl alınır, blackberry rehber yedeği nasıl geri yüklenir, blackberry rehber yedekle, blackberry rehber yedekleme, blackberry rehber yedekleme nasıl yapılır, blackberry rehber yedekleme programı, blackberry rehber yedekleme programları, blackberry telefonu messenger üzerinden kişi listesini yedeklemek ve geri alma, blackberry veri yedekleme, blackberry yedek alma, blackberry yedek alma programıiblackberry cihaz yedek alma programı, blackberry yedek geri yükleme programı, blackberry yedek nasıl alınır, blackberry

Bilgisayarınız ile BlackBerry akıllı telefonunuz arasındaki bağlantıyı yönetin

Mac veya bilgisayarınızdaki ajandanızı, müzik ve ortam dosyalarınızı BlackBerry® akıllı telefonunuza eşitleyin.

Bilgisayar Kullanıcıları İçin:

Sorunlarınız için 0888 233 7373 Arayarak Teknoloji Hattından Yardım Alabilirsiniz

Bilgisayar kullanıcıları için BlackBerry® Masaüstü Yazılımı, akıllı telefonunuz, e-posta hesaplarınız, takvimleriniz ve daha fazlası arasında bağlantı oluşturur. BlackBerry Masaüstü Yazılımı 6.0 ile, bu bağlantıyı yönetmek her zamankinden daha basittir.

 • Bilgisayar kullanıcıları için BlackBerry Masaüstü Yazılımı hakkında daha fazla bilgi edinin
 • Destek alın (İngilizce)

Mac Kullanıcıları İçin:

Mac kullanıcıları için BlackBerry Masaüstü Yazılımı, rehberinizi, takvimlerinizi ve randevularınızı bilgisayarınız ile akıllı telefonunuz arasında eşitler. Aynı zamanda videoları, iPhoto albümlerini ve iTunes şarkılarını ve çalma listelerini aktarmanızı sağlar.

 • Mac kullanıcıları için BlackBerry Masaüstü Yazılımı hakkında daha fazla bilgi edinin
 • Destek alın (İngilizce)

BlackBerry Akıllı Telefonunuz için Uygulamalar Edinin

Akıllı telefonunuz için tasarlanmış binlerce uygulama bulun — oyunlar, temalar, verimlilik uygulamaları ve daha fazlası.

 • BlackBerry App World Web Sitesini Ziyaret Edin

Şarkılarınızı BlackBerry Akıllı Telefonunuza Taşıyın

En sevdiğiniz şarkıları ve çalma listelerini eşitleyin, sonra bağlı olduğunuzda dinleyin.

 • Müziğinizi yanınızda götürün (İngilizce)

BlackBerry Masaüstü Yazılımı PC için

BlackBerry akıllı telefonunuzu bilgisayarınız ile eşitleyin

Dahili BlackBerry® Media Sync. Otomatik güncellemeler. Kullanımı basit.

Bugün İndirin

Kullanımı kolay, güncellenmiş arayüz

BlackBerry® Masaüstü Yazılımı 6.0, BlackBerry akıllı telefonunuzu basit bir şekilde bağlamanızı, eşitlemenizi, yönetmenizi ve güncellemenizi sağlayan güncellenmiş arayüz ve kullanıcı dostu menü içerir.

Dahili BlackBerry Media Sync

En sevdiğiniz ortam dosyalarınızı BlackBerry® akıllı telefonunuza ve akıllı telefonunuzdan aktarın. Masaüstü iTunes veya Windows Media® dosyalarınızı aktarın ve müziğinizi, fotoğraflarınızı ve videolarınızı gittiğiniz her yerde yanınızda taşıyın.

 • BlackBerry Media Sync Uygulaması Hakkında Bilgi Edinin

Uygulamalarınızı kolayca yönetin

En sık kullandığınız veya çok sık kullanmadığınız uygulamaları BlackBerry akıllı telefonunuzda saklayın. Uygulamalar, oyunlar ve daha fazlasını ekleyin veya silin.

Akıllı telefon yazılımınızı güncelleyin

BlackBerry akıllı telefon yazılımınızın güncel ve güncellemeler olduğunda size hatırlatma yapan otomatik uyarılar ile sorunsuz bir şekilde çalışır halde olmasını sağlayın.

Ajandanızı eşitleyin

BlackBerry Masaüstü Yazılımı, Microsoft® Outlook®1, Windows® Calendar, IBM® Lotus Notes® ve Yahoo!® ile uyumludur. Ajanda bilgilerinizin her zaman eşitlenmiş olmasını sağlayın, böylece hiçbir konuyu atlamazsınız.

Akıllı telefonlar arasında geçiş yapın

Yeni bir BlackBerry akıllı telefona mı geçiyorsunuz? Bir BlackBerry akıllı telefondan bir diğerine geçmek için cihaz değiştirme sihirbazını kullanın.

Bugün İndirin

Daha Fazla Bilgi Edinin

 • BlackBerry Masaüstü Yazılımı sistem gerekliliklerini görüntüleyin:
 • BlackBerry Masaüstü Yazılım desteği alın (İngilizce)
 • Bilgisayar kullanıcıları için BlackBerry Masaüstü Yazılımının daha önceki sürümlerini indi

App World

Oyunlar, sosyal paylaşım ağları, temalar, verimliliğinizi arttıran uygulamalar ve daha fazlası ile yaşamınızı BlackBerry® akıllı telefonunuzla daha fazla paylaşın.

BlackBerry App World™ katalogunu tarayın BlackBerry App World’ü akıllı telefonunuza indirin

Asphalt 6 Adrenalin..

Modern Combat 2 Bla..

Conference Guide: B..

Carcassonne

Instruments

Tüm Özel Uygulamaları tarayın

BlackBerry Masaüstü Yazılımı

Favori medya dosyalarınızı yanınızda taşıyın – bilgisayarınızdaki şarkılarınızı, fotoğraflarınızı, videolarınızı ve çalma listelerinizi akıllı telefonunuzla senkronize edin.

BlackBerry® Masaüstü Yazılımı hakkında daha fazlasını öğrenin

BlackBerry Akıllı Telefon Yazılımı

Bütün BlackBerry akıllı telefonlarda bulunan uygulama ve özellikleri çalıştıran yazılımı keşfedin

BlackBerry® 7 İşletim Sistemini keşfedin BlackBerry® 6 İşletim Sistemini keşfedin

İş Yazılımı

İş e-postalarınıza, uygulamalarınıza, takviminize, bağlantılarınıza ve daha fazlasına güvenli erişim sağlayarak işinizde BlackBerry akıllı telefonlarından daha fazla yararlanın.

İş yazılımı hakkında daha fazlasını öğrenin (İngilizce) İşyeri için BlackBerry hakkında daha fazlasını öğrenin (İngilizce)Özel ürünler hakkında bilgi alın:

BlackBerry Kurumsal Sunucu

Mobil profesyonelleriniz için mesajlaşma ve paylaşım ortamınızı geliştirmek ve diğer araçlardan elde ettiğiniz faydayı arttırmak üzere eksiksiz kablosuz platform olarak BlackBerry® Kurumsal Çözümünü kullanın. BlackBerry Kurumsal Çözümü, e-postalara push teknolojisi ile erişim; takvim, kişi kayıtları, görevler ve notlar; anlık mesajlaşma; web-tabanlı uygulamalar ve hizmetlerle kurumsal uygulamalar sunar.

İş platformunuza uygun BlackBerry® Kurumsal Sunucu hakkında daha fazla bilgi edinin:

BlackBerry Microsoft Exchange için BlackBerry Kurumsal Sunucu

IBM Lotus Domino için BlackBerry Kurumsal Sunucu

Novell GroupWise için BlackBerry Kurumsal Sunucu

Mobil profesyonelleriniz için mesajlaşma ve paylaşım ortamınızı geliştirmek ve diğer araçlardan elde ettiğiniz faydayı arttırmak üzere eksiksiz kablosuz platform olarak BlackBerry® Kurumsal Çözümünü kullanın.

Daha Fazla Bilgi

IBM® Lotus® Domino® için BlackBerry Kurumsal Çözümü, mesajlaşma ve işbirliği uygulamaları ile mobil işgücünüz için elde ettiğiniz faydayı arttıran eksiksiz bir kablosuz platformdur

Daha Fazla Bilgi

BlackBerry Kurumsal Çözümünün eksiksiz kablosuz platformu ile Novell® GroupWise® mesajlaşma uygulaması ve diğer kurumsal araçların faydalarını arttırın.

Daha Fazla Bilgi

BlackBerry 7

BlackBerry 7 Akıllı Telefonlar

Yeni BlackBerry akıllı telefon serisinde kullanılan gelecek nesil BlackBerry® işletim sisteminin güçlü özelliklerinin ve yenilikçi uygulamalarının keyfini çıkartın.

 • BlackBerry Bold 9900
 • BlackBerry Curve 9360

Liquid Graphics teknolojisi

Daha akıcı, daha seri grafikler

Daha seri ve tepki süresi daha kısa BlackBerry deneyiminin keyfini çıkartın. Güçlü bir grafik işlemcisi ve baş döndürücü hızdaki CPU’su sayesinde, Liquid Graphics™ anlık tepki süreleri, daha akıcı görüntüleme ve daha seri animasyonlar sunuyor.

Görsel olarak etkileyici

Yüksek çözünürlüklü ekranın BlackBerry akıllı telefonlarla bir araya getirilmesi sonucu etkileyici bir grafik ekranı elde edilmiştir.

Hızlı BlackBerry Tarayıcısı

İnterneti keşfedin. Tamamını!

Takılmayan kaydırma, uzaklaştırma ve yakınlaştırma işlevleri, heyecan verici web tabanlı video ve oyunlar ve şimdiye kadarki en güçlü BlackBerry® tarayıcısının keyfini çıkartın. BlackBerry® 6’ya göre Yüzde 40 daha hızlı sayfa yükleme özelliği, HTML5 video desteği ve endüstri lideri JavaScript® performansı ile internette keyifle dolaşabilir ve Facebook®’tan arkadaşlarınızın yayınladığı en son videoları takip edebilirsiniz.

En yeni teknolojiler

Zenginleştirilmiş Gerçeklik, Yakın Alan Haberleşmesi ve HD video kaydı gibi özellikleri kullanarak etrafınızdaki dünyaya yeni yöntemlerle bağlanın.

Tamamen yeni bir dünya

Zenginleştirilmiş Gerçeklik 2 ile etrafınızdaki dünyayla heyecan verici bir yöntemle etkileşin ve sosyalleşin. Yakınlarınızdaki BBM™ arkadaşlarınızı görün, geçtiğiniz restoranlar hakkındaki yorumları okuyun veya ilginizi çeken yerlerin hikayesini öğrenin. Seçenekleriniz sınırsızdır.

Yakın Alan Haberleşmesi

BlackBerry® 7 deneyimi, Yakın Alan Haberleşmesi (NFC)1 ile daha da genişledi. Doğrudan yerleşik olarak gelen NFC teknolojisi sayesinde NFC özelliği etkin diğer aygıtlar veya orijinal BlackBerry aksesuarlarıyla bağlantı kurabilirsiniz.

HD çekim yapın ve paylaşın

Dijital fotoğraf makinenizi evde bırakın ve gittiğiniz her yerde HD videolar 3 ve net fotoğraflar çekin. Olağanüstü multimedya işlevleri ve full HD 720p video kayıt özelliği ile, her anınızı kaydetmek isteyeceksiniz.

Sesli klasik arama özelliği

Eller serbest güçlü arama özelliği

En güçlü dahili arama özelliğini artık eller serbest olarak kullanabilirsiniz. Konuşmayı metne çevirme özelliği sayesinde dosyalarınızı, e-postalarınızı, bağlantılarınızı, müzik dosyalarınızı ve daha fazlasını tek bir harf bile yazmadan arayabilirsiniz. BlackBerry akıllı telefonunuzdaki her şeye anında ulaşın ve hatta internette arama yapın.

Kurulu gelen uygulamalar ve hizmetler

Üretkenliği arttıranlardan eğlenceli olanlara kadar kurulu gelen uygulama ve hizmetlerin yeni dünyasını keşfedin 4 . Böylece, akıllı telefonunuzu kutusundan çıkartır çıkartmaz, sabah kahvenizi aldığınız kahveciden önemli toplantılarınıza ve en son akşam yemeği için evinize dönene kadar ihtiyacınız olan tüm güçlü özellikler elinizin altında olacaktır.

 • BlackBerry Protect

  BlackBerry® Protect web sitesine girerek istediğiniz yerden akıllı telefonunuzu kilitleyebilir, akıllı telefonunuzun yerini tespit edebilir veya bilgilerinizi silebilirsiniz. 5

 • BlackBerry Balance

  BlackBerry® Balance™ teknolojisi sayesinde, işinizle özel yaşamınızın hiçbir zaman karışmaz, böylece her şeyi tek bir aygıtla halledebilirsiniz.

 • Documents to Go

  Bu ücretsiz, mobil belge paketiyle nerede olursanız olun istediğiniz zaman Word, Excel ve PowerPoint belgeleri oluşturabilir ve düzenleyebilir ve PDF belgelerini görüntüleyebilirsiniz.

 • Sosyal Haber Akışları

  Sosyal paylaşım ağlarınıza sürekli olarak bağlı kalın ve favori bloglarınız ve web sitelerinizden en son haberleri ve bilgileri alın.

 • BBM

  Favori uygulamalarınızın birçoğuyla entegre olarak çalışan BBM™ ile uygulama içerisindeyken BBM arkadaşlarınızla istediğiniz şeyleri paylaşabilir ve onlarla sohbet edebilirsiniz.

 • Uygulamalarla sosyalleşin

  Yeni BBM’yi keşfedin

 • BlackBerry için en iyi uygulamaları bulun

  Hemen yükleyin

BlackBerry 6

Visual, fluid interface

Graphical menus welcome you and intuitive navigation gives you the freedom to explore with ease. Everything has been designed to give you a more visual, fluid, and dynamic experience that helps stimulate your senses

Bütünleşik sosyal beslemeler

Tüm sosyal ve RSS beslemelerinizi tek yerde görün. Bir güncelleme yazın ve bunu birine, hepsine veya seçili olan ağlara gönderin.

Daha hızlı, daha zengin web taraması.

Sayfalar daha hızlı yükleniyor ve sekmelerle tarama yapmak mümkün, yani aynı anda birden fazla web sayfasını açabilirsiniz.

Multimedya, her zaman

Geliştirilmiş video, sıkıştırma ve yakınlaştırma, yeni fotoğraf modları ve daha fazlası ile tamamen geliştirilmiş bir deneyime sahip olun.

Evrensel arama

Bir şey mi arıyorsunuz? Klasörlerinizi, uygulamalarınızı, İnterneti, e-postalarınızı ve daha fazlasını tek bir arama ile tarayın.

Yepyeni tarayıcı

Hiç olmadığı kadar hızlı, süper verimli ve sıkıştırma ve yakınlaştırma gibi yenilikçi butonları ve birden çok sayfa arasında gidip gelmenize izin veren sekmeleri ile birlikte.

E-Posta Gruplama

Hiçbir mesajı kaçırmadan güncel kalmak için e-postaları konularına göre gruplayın. E-posta görüntüleyici içinden bağlantılarla etkileşime girin.

Gelecek geliyor. BlackBerry Torch

BlackBerry Media Sync

Yahoo Buzz Technorati Stumbleupon Reddit Twitter Myspace Facebook Digg Delicious

Şarkılarınız ve Fotoğraflarınız Her Zaman Yanınızda Olsun

BlackBerry® Media Sync uygulaması, bilgisayarınızdaki şarkı ve fotoğraf koleksiyonlarınızı BlackBerry® akıllı telefonunuzla hemen ve kolayca senkronlaşmasını sağlar.1

Sadece iTunes ya da Windows Media® Player müzik dosyalarınızı değil, artık en sevdiğiniz fotoğrafları da senkronlaştırın.2 BlackBerry akıllı telefonunuz da albümlerinizi taşıyın ve arkadaşlarınızla ya da ailenizle paylaşın.

PC için BlackBerry Media Sync uygulamasını Yükleyin

BlackBerry Media Sync uygulaması, bilgisayarlarda kullanılan BlackBerry Masaüstü Yazılımı için tasarlanan bir eklentidir.

PC için Yükleyin

(ingilizce)
Mac için BlackBerry Media Sync uygulamasını Yükleyin

BlackBerry Media Sync uygulaması, Mac’ler için tasarlanan BlackBerry Masaüstü Yazılımına dahildir.2
Mac için Yükleyin

(ingilizce)

Eğlenmeniz İçin

Nereye giderseniz gidin, müzik koleksiyonlarınızı ve fotoğraf albümlerinizi2 BlackBerry akıllı telefonunuzla birlikte yanınızda götürün.

Şarkılarınızdan Ayrılmayın

Şarkılarınızı BlackBerry akıllı telefonunuz üzerinden dinleyin. Spor yaparken veya gün içinde dinlemek için farklı tarzlarda şarkılardan oluşan karışık bir çalma listesi olusturun. BlackBerry Media Sync uygulaması sayesinde şunları yapabilirsiniz:

 • Bilgisayardaki çalma listesi güncellemelerini akıllı telefonunuza senkronlaştırın
 • Çalma listelerinden birini seçin ya da rastgele
 • Şarkılarınızın ne kadarının aktarıldığını kontrol edin

Fotoğraflarınızı da Senkronlaştırın

Artık BlackBerry akıllı telefonunuzda masaüstü fotoğraf albümlerinizi taşıyabilirsiniz. Veya akıllı telefonunuzla çektiğiniz fotoğrafları masaüstüne kaydedin. Sync uygulaması sayesinde şunları yapabilirsiniz:

 • Fotoğraflarınızı kolayca BlackBerry akıllı telefonunuza aktarın2
 • Fotoğraflarınızı masaüstüne senkronlaştırın2
 • Fotoğraflarınızdan hangilerinin aktarılacağını kontrol edin2

Sistem Gereksinimleri

BlackBerry® Media Sync uygulamasını kullanmak için, aşağıdaki özelliklere sahip olmanız gerekir:

BlackBerry Akıllı Telefon Gereksinimleri

 • BlackBerry® Cihaz Yazılımı sürüm 4.2 veya üzeri
 • Bir ortam kartı ya da tümleşik cihaz belleği3
 • USB kablosu aracılığıyla bilgisayara bağlı bir BlackBerry akıllı telefon

İşletim Sistemi Gereksinimleri

 • Windows Vista™ ya da Windows® XP SP2 ya da üstü ya da Windows 7

Müzik Uygulaması Gereksinimleri

 • iTunes® 7.7.1 ya da sonraki bir sürümü YA DA Windows Media® Player 10 ya da sonraki bir sürümü

Destek Bilgileri

BlackBerry Media Sync Uygulamasını kullanma konusunda yardım alın

 • Destek alın (ingilizce)

Müziğiniz BlackBerry Akıllı Telefonunuzda

 • Müziğinizi nasıl
  yanınızda götüre-
  bileceğinizi öğrenin

Anlık Mesajlaşma

 • BlackBerry Akıllı
  Telefonunuzda

Şarkılarınızı, ajandanızı
ve çok daha fazlasını senkronlaştırın

 • BlackBerry Masaüstü
  Yazılımı hakkında
  bilgi edinin

1 BlackBerry® Media Sync uygulamasının çalışması için, çoklu ortam destekli BlackBerry® akıllı telefonunuzun bir USB kablosu ile bilgisayarınıza bağlı olması gerekir. Uyumsuz dosyalar ve dijital haklar yönetim teknolojileri içeren dosyalar da dahil olmak üzere, belirli müzik dosyaları ortam çalar tarafından desteklenmiyor olabilir. BlackBerry Media Sync uygulaması BlackBerry® Cihaz yazılımı v4.2 ya da üstü bir sürüme sahip cihazlarla uyumludur. Yerleşik bellek özelliğine (önemli miktarda tümleşik bellek) sahip olmayan cihazlarda, bir microSD kartın doğru şekilde takılması gerekir. microSD kart takılmasını gerektiren cihazların listesi için, lütfen http://www.blackberry.com/mediasync/microSD (ingilizce) adresini ziyaret edin. BlackBerry Media Sync uygulaması Windows® XP Service Pack 2’nin 32 bitlik sürümleri VE iTunes yazılımının 7.7.1 ya da daha üstü bir sürümünü gerektiren Windows Vista™ işletim sisteminin 64 ve 32 bitlik sürümleri ile uyumludur. Windows 2000 ile uyumlu değildir. Mac OS 10.4 ve 10.5 iTunes yazılımının 7.7.1 ya da sonraki bir sürümünü gerektirir. iTunes’tan müzik satın alırken ödenmesi gereken ücretler yine geçerlidir.
2 Fotoğraf eşleştirme özellikleri şu an için Mac OS’de kullanılamaz.
3 Yerleşik bellek özelliğine (önemli miktarda tümleşik bellek) sahip olmayan akıllı telefonlarda, bir microSD kartın doğru şekilde takılması gerekir. Bunların arasında BlackBerry® Pearl™ Serisi, BlackBerry® Pearl™ Flip Serisi, BlackBerry® Curve™ 8300 Serisi, BlackBerry® 8800 Serisi ve BlackBerry® Curve™ 8900 akıllı telefon yer almaktadır. MicroSD kartlar http://www.shopblackberry.com (ingilizce) adresinden satın alınabilir.

BlackBerry Messenger

Beğendiğiniz pek çok uygulamada yerleşik sosyal özellikleriyle, yeni BBM™ uygulamasında seveceğiniz çok daha fazla özellik var.

Yeni BBM uygulamasını hemen indirin Akıllı telefonunuza bağlantı gönderin

BBM uygulamasında hangi yenilikler var

Uygulamalarla
sosyalleşin

BBM bağlantılı uygulamalar sayesinde BlackBerry® akıllı telefonunuzda yapmayı sevdiğiniz şeyleri paylaşmak mümkün:

 • BBM arkadaşlarınızla uygulamalarınızdayken sohbet edin
 • BBM kişilerinizi, bulunduğunuz uygulamanın içindeyken seçin. Onları eğlenceye katılmaya ya da uygulamayı indirmeye davet edin
 • Uygulama etkinliklerinizi ve başarılarınızı BBM profilinizde paylaşın

Bağlantılı uygulamalar videosunu izleyin

BBM bağlantılı
uygulamalar

GPS ve takvim
paylaşma

Taslakları kaydedin

BBM gruplar

BBM uygulamasını tanıyın

Gerçek zamanlı iletişim kurun

Mesajlarınızı birkaç saniyede gönderip alın, kişilerinizin ne zaman klavyede yazdığını görün, mesajlarınızın ne zaman alındığını ve okunduğunu görün. BBM uygulaması olmayan kişilere de BBM ekranınızdan yazılı mesaj gönderebilirsiniz.1

Ağınızı oluşturun

BBM arkadaşlarınızı hızlı ve kolay eklemek için barkod tarayın ya da PIN değiş tokuşu yapın. Buradan, BlackBerry Grupları oluşturup, bir ya da birkaç kişiye anında mesaj gönderebilirsiniz.

Arkadaşlarınızla paylaşın

Düşüncelerinizi paylaşabileceğiniz 2000 karakterle, kısa kesmeniz gerekmeden her şeyi anlatabilirsiniz. Söz yeterli gelmediğinde de, 8 MB’a kadar resim, video, sesli not ve dosya gönderebilirsiniz.

Kendinize göre uyarlayın

Ekran resmiyle BBM uygulamanızı kişiselleştirin, kişisel bir mesaj ekleyin ve BlackBerry akıllı telefonunuzda ne dinlediğinizi gösterin.

BlackBerry için Facebook uygulamasını indirin

Facebook uygul

anahtarı

Gerçekten önemli bir şey kaybolduğunda duyulan o kaygıyı bilirsiniz değil mi? Kaybolan şeyin BlackBerry® akıllı telefonunuz olduğunu düşünün. Telaşlanmayın. BlackBerry® Protect ile kaybolan bulunur.

BlackBerry Tarayıcınız ile indirin

Bugün indirin

BlackBerry App World uygulaması ile indirin™

Bugün indirin

Aygıtınızı yönetmek ya da bulmak için oturum açın

Oturum Aç

Not: BlackBerry Kimliği ile oturum açılmalıdır. Destek alın

Güvende kalın. Korunaklı kalın.

BlackBerry Protect, kaybolan BlackBerry akıllı telefonunuzun bulunmasına ve üzerinde bulunan bilgilerin korunmasına yardımcı olmak amacıyla geliştirilen ücretsiz bir uygulamadır. Birden çok akıllı telefonu koruma yeteneği sayesinde küçük işletme ve ailelere de iç huzuru sağlar.

Yedekleyin

Kişiler, metin mesajları, takvim ve yer imlerinizi kablo kullanmadan yedekleyebilirsiniz. Otomatik bir işlemdir ve dilediğiniz sıklıkta (her gün, her hafta ya da her ay) uygulayabilirsiniz.

Bilgilerinizi koruyun

Akıllı telefonunuzu kaybettiniz. Bilgilerinize kimin ulaşacağı kaygısına gerek var mı? BlackBerry Protect web sitesine oturum açın ve aygıtınızı kilitleyin.

Bir daha asla göremeyeceğinize emin misiniz? BlackBerry Protect web sitesinde akıllı telefonunuz ve microSD kartınız üzerindeki bilgileri de silebilirsiniz.

Akıllı telefonunuzu bulun

Akıllı telefonunuzu bulun Belki de akıllı telefonunuzu sadece bir yerde unuttunuz. Akıllı telefonunuzu kilitleyin ve bulacak kişiler için Ana Ekranına mesaj koyun. Sonra da haritada yerini belirleyin, gidip alın. Ya da akıllı telefonunuzun yakında bir yerlerde olduğunu düşünüyorsanız, en yüksek ses seviyesinde çaldırın.

Akıllı telefonları arasında değişim

Pırıl pırıl BlackBerry akıllı telefonunuzu daha yeni mi aldınız? BlackBerry Protect sayesinde son telefonunuzda kayıtlı aygıt ayarları, kişi ve takvim öğelerinin geri yüklenmesi kolaydır.

Birden çok akıllı telefon için koruma

Şirketinizde, hatta ailenizde birden fazla akıllı telefon kullanıyorsanız, herkesin bilgilerini korumak ve kaybolan akıllı telefonları bulmak için BlackBerry Protect uygulamasını kullanabilirsiniz.

BlackBerry Theme Studio

Yahoo Buzz Technorati Stumbleupon Reddit Twitter Myspace Facebook Digg Delicious

BlackBerry akıllı telefonunuzu benzersiz temalarla kişiselleştirin

BlackBerry® Theme Studio uygulaması, BlackBerry® akıllı telefonunuzu kişiselleştirmenizi sağlar. Sıfırdan bir tema oluşturabilir ya da size yardımcı olması için önceden belirlenen şablonları kullanabilirsiniz. Bu güçlü aracı ücretsiz olarak indirip, kullanabilirsiniz.

BlackBerry’akıllı telefonlar nizyalnız size özel olsun!

Sürükle bırak arayüzünü kullanarak, aşağıdakiler de dahil olmak üzere, neredeyse her şeyi özelleştirebilirsiniz:

 • Ana ekran ve arkaplanlar
 • Simgeler ve menüler
 • Animasyonlar ve ekran geçişleri
 • Ses efektleri ve zil sesleri

Tasarımınızı kolayca yapın

Sezgiyle çalışan araç ve özellikler sayesinde temalarınızı profesyonelce yaratabilirsiniz:

 • Arkaplan Sihirbazı – dinamik duvar kağıtları ekleyin (tarih / saat ya da fotoğraflı slayt gösterileri)
 • Quick Edit bar – ekranda ön izleme ile değişikliklerinizi yapın
 • Grafikleri toplu olarak içe aktarın – fontları ve simgeleri kolayca değiştirin
 • Tasarım yazılım desteği – Adobe Photoshop®, Adobe Photoshop® Elements ve Corel® Paint Shop Pro® kullanın
 • BlackBerry App World™ uygulaması için formatlama kolaylığı – yarattığınız temaları dünyayla paylaşın
 • BlackBerry Theme Studio v6.0 için ücretsiz indirin (ingilizce)

Sistem Gereksinimleri

BlackBerry Theme Studio yazılımı sayesinde, birçok BlackBerry akıllı
telefon için temalar yaratabilirsiniz*. Başlamak için aşağıdaki özelliklere
sahip bir bilgisayara ihtiyacınız olacaktır:

 • İşletim Sistemi: Windows® XP Professional, Windows Vista® veya Windows® 7
 • Bellek: 256 MB ve üzeri (512 MB önerilir)
 • Kullanılabilir sabit disk alanı: 400 MB
 • Ekran: Gerekli minimum çözünürlük 1024 x 768’dir ve 32 bit
  renkli bir ekran gereklidir
 • PDF formatındaki belgeleri görüntülemek için Adobe Acrobat® Reader 3.0
  (ya da üstü)
 • İsteğe bağlı: BlackBerry Smartphone Simulators v4.5 ve üstü

Destek-Bilgileri

Yardıma mı ihtiyacınız var?
BlackBerry Theme Studio yazılımı için destek bilgilerini alın.

 • Online Öğretici (ingilizce)
 • Destek alın (ingilizce)

Desteklenen BlackBerry akıllı telefonlar

 • BlackBerry® Torch™ 9800
 • BlackBerry® Bold™ 9000, BlackBerry® Bold™ 9700 ve BlackBerry® Bold™ 9780
 • BlackBerry® Curve™ 8300 serileri, BlackBerry® Curve™ 8500 serileri, BlackBerry® Curve™ 8900 ve BlackBerry® Curve™ 9300
 • BlackBerry® Pearl™ 8100 serileri, BlackBerry® Pearl™ Flip akıllı telefonlar ve BlackBerry® Pearl™ 9105
 • BlackBerry® Storm™ 9500 ve BlackBerry® Storm2™ 9520
 • BlackBerry® 8800 serileri

Anlık Mesajlaşma

 • BlackBerry Akıllı
  Telefonunuzda

Aksesuarlar

Eğlence ve fonksiyon
için aksesuarlar

 • Aksesuarlar
  için mağaza

Geliştiriciler

BlackBerry için geliştirici
temalar ve grafikler

 • Geliştirici
  araçlar edinin
  (ingilizce)

1 BlackBerry Theme Studio, BlackBerry Device software v4.2 ve üzeri bir sürümüne sahip BlackBerry akıllı telefonları

nternet ayarları nokia samsung sony&ericson iphone blackberry
 • Nokia Store Ovi
 • Mobil Cihazlar da Mobil Senkronizasyon
 • Nokia Haritalar ile ilgili sorular
 • Nokia Tarayıcı
 • Amazon Android
 • blip.me
 • Turkcell Cebinizden e-posta
 • Modem özelliği olan diğer telefonlarda Bluetooth bağlantısı
 • Nokia telefonlarda Bluetooth bağlantısı
 • Sony Ericsson telefonlarda Bluetooth bağlantısı
 • Symbian telefon Bluetooth bağlantısı
 • iPhone’da Mail Konfigürasyonu
 • İphone İnternet Ayarları
 • Mac Mail Ayarları
 • Android 4.0′daki sorunlar
 • Samsung ve Alternatifleri
 • Android’li cep telefonlarının karşılaştırması
 • Çin Malı iphone ve diğer model GPRS WAP MMS ayarları
 • Tivibu cep’ de
 • Mobil Sorular ve Cevapları
 • Bolt Browser v2.50 BlackBerry
 • Android tabanlı telefonlar
 • Symbian Modeller
 • Android 4.0 ice Cream Sandwich incelemesi
 • Samsung Wave Internet Ayarları
 • Bada 2.0 GPS Hızlandırma
 • Android Market google İndirme Sorunlarını Giderme
 • BlackBerry cihazımdaki verileri nasıl senkronize edebilirim?
 • Android İçin Gmail Uygulaması
 • Blackberry İnternet den Video Oynatma Çözümleri
 • Avea Servisleri
 • Kamu Bilgi Paketleri
 • Bio Remote 2 Bilgisayarınızı Uzaktan Yönetin
 • Hava Durumu Paketi
 • Blackberry’e alternatif telefonlar
 • Ücretsiz görüşme içn 8 Android Uygulaması
 • Suite Android Smart Device Manager
 • Operatör İnternet Ayarları
 • Nokia Maps Harita
 • Farklı Telefonlar
 • Spotify’ı iOS
 • İpad Simulator
 • WhatsApp Messenger
 • Sar Değerleri
 • iTunes
 • Swype
 • Google Mobil Uygulamaları
 • Cerberus Uygulaması
 • Mobil Cihazlar da Senkronizasyon
 • Nokia Haritalar Print
 • blip
 • Turkcell Cebinizden E-Posta
 • Telefonda Modem Özelliği
 • Nokia Bluetooth Bağlantısı
 • Sony Ericsson Bluetooth bağlantısı
 • Symbian Bluetooth Bağlantısı
 • iPhone’da Mail Konfigürasyonu
 • Mobil Sorular ve Cevapları
 • Bolt Browser v2.50 BlackBerry
 • Android tabanlı telefonlar
 • Symbian Modeller
 • Android 4.0 ice Cream Sandwich
 • Android Market google İndirme Sorunlarını
 • Blackberry İnternet den Video Oynatma
 • Avea Servisleri
 • Kamu Bilgi Paketleri
Siber Güvenlik

VoIP Hacking & SIP Security Siber Güvenlik Stratejisi Nasıl Olmalı? Siber Tehditlerde Yeni Nesil Güvenlik Çözümleri Siber Dünyada Yeraltı Ekonomisi DDOS Atakları DDOS Atakları Engelleme Siber Silah Endüstrisi Rootkitler ve Ġstihbarat Virüsleri
Bilgisayar Desteği

Donanım-Yazılım Sistem Ayarları Bilgisayar Bileşenleri Bilgisayar Önerileri Sorunları
 • Windows’un bilinmeyen sistem kilidi
 • İnternet Explorer giriş sayfası kilitlenme sorunu
 • ReadyBoost’u bir depolama aygıtı için açma veya kapatma
 • Sabit Diskler
 • Windows u Yeniden Kurarken Ayarlarınızı Koruma
 • Bilgisayarla İlgili Soru ve Cevaplar
 • Reset Nedenleri
 • Bilgisayar Sorunları
 • Outlook Email Hesap Kurulumu
 • Bilgisayar Hızlandırma
 • Online Ofis Uygulamaları
 • Programsız Hdd Bölme
 • Microsoft Outlook çevrimiçi toplantı
İnternet Desteği

tarayıcı sorunları internet bağlantı sorunları sosyal paylaşım desteği yazılımlar
 • AĞ & İNTERNET BAĞLANTI SORUNLARI VE ÖNERİLER
 • Bir bilgisayar veya aygıt ağ eşlemesinde görünmüyor.
 • Ağ bulmayı açmak için
 • Kablosuz Sınırlı Bağlantı Sorunu
 • Ağ Sürücü yükleme sorunları
 • İnternet Sayfaları Açmıyorsa
 • Daha başarılı kablosuz ağ bağlantısı için ipuçları
 • Sınırlı Bağlantı Sorunu
 • Bağlanamıyorum veya Bağlantım Kesiliyor
 • Ev Ağıma Bağlanamıyorum.
 • AirTies Mesh Teknolojisi
 • Evde kablosuz ağ nasıl kurulur
 • Modem IP Adresleri
 • ADSL Modem Şifreleri
 • Modem Kurulumuna Hazırlık ve Bağlantılar
 • Modem Kurulumu Yapmak İstiyorum
 • Modemimin Kablosuz Bağlantı Ayarlarını Yapmak İstiyorum
 • Kullanıcı Adı ve Şifre Uyarı Sayfasına Yönlendiriliyorum
 • Alan Adı Uyarı Sayfasına Yönlendiriliyorum
 • Modemimin ADSL (DSL/LINK) Işığı Yanmıyor
 • İnternete Bağlıyım Ama Sayfa Görüntüleyemiyorum
 • Modemimin İnternet (Data/PPP/WAN) Işığı Yanmıyor
 • İnternete Bağlıyım Ama Sayfa Görüntüleyemiyorum
 • Sık Sık Bağlantım Kopuyor
 • İnternet Hızım Düşük Yavaş Bağlanıyorum
 • Telefonumdan Çevir Sesi Alamıyorum
 • E-Posta Alıyorum Ama Gönderemiyorum (Güvenli E-Posta Spam Ayarları)
 • TTNET Güvenlik Kurulumu Yapmak İstiyorum
 • Proxy İnternet Bağlantı Sorunu
 • Bağlantı Kesilmesinin
İşletim Sistemleri

windows xp windows 7 windows 8 server 2003 server 2008 linux pardus
 • Flash Diskle Windows Kurma
 • Windows xp Kurulumu
 • Windows 7 Kurulumu
 • Windows Server 8 Kurulumu
 • Windows u Yeniden Kurarken Ayarlarınızı Koruma
 • Windows karşılaştırması
 • Yedekleme ve kurtarma
 • Windows 7 Format Atma ve Kurma
 • Pardus Linux yedekleme
 • Windows XP versiyonlarının kurulumu
 • Windows 8
Ofis Destek

ofis 2003 ofis 2007 ofis 2010
Programlar

Program önerileri
 • Tor Vidalia
 • Advanced System Care
 • Bilgisayarınız İçin Yararlı Bazı Yazılımlar
 • TTNET Akıllı Çubuk
 • BugMeNot Site Üyeliğine Son
 • Zemana Antilogger
 • KeePass ile Profesyonel Şifre Yönetimi
 • Çalınan laptop’uzunu ve cebinizi Prey ile izleyin!
 • Windows Defender
 • Recovery Toolbox
 • USB’den Windows Kurmak
 • Sanal İşletim Sistemi Nasıl Kurulur
 • Hotspot Shield
 • Virüs Programları
 • Fairstars cd Ripper
 • Bazı Yazılımlar
 • Recuva veri kurtarma Print
 • Profesyonel Şifre Yönetimi
 • Son Yazılar

  • LG Optimus L9 2 Fiyatı LG Optimus L9 II Özellikleri
  • Samsung S5 Fiyatı ve Özellikleri Bekleniyor
  • Windows 8.1 Enterprise Windows 8.1 Preview Ücretsiz indir
  • Avea Ücretsiz Twitter Erişimi Başladı Zero
  • Turkcell Vinn Yazılım Güncelleme ve Kurulumu
  • 4G ve 5G Nedir Farkları Nelerdir
  • 6Tag Windows Phone Instagram Adı Yasaklı
 • Son Yorumlar

  • Turkcell Maxi Plus 5 Hard Reset için teknolojihatti
  • Turkcell Maxi Plus 5 Hard Reset için seda
  • Samsung Galaxy S 4 Tuş Kilidini Nasıl Açılır içinteknolojihatti
  • Samsung Galaxy S 4 Tuş Kilidini Nasıl Açılır için chtkrds
  • Android Telefon Model Kilidi Nasıl Çözülür için teknolojihatti
 • Arşivler

  • Ağustos 2013
  • Temmuz 2013
  • Haziran 2013
  • Mayıs 2013
  • Nisan 2013
  • Mart 2013
 • Kategoriler

  • Android
  • Avea
  • Bilgisayar
  • Blackberry
  • Facebook
  • Genel
  • İnternet
  • İphone
  • Mobil
  • Modem
  • Programlar
  • Samsung
  • Sistemler
  • Teknoloji
  • Turkcell
  • Virüs Sorunu
  • Virüsprogramları
  • Vodafone
  • Webtasarım
 • Etiketler

BlackBerry’den QWERTY Klavyeli 9720 Yeni Modeli Geçtiğimiz yıla göre daha iyimser fakat hala çok olumlu bir ekonomik tablo çizmeyen BlackBerry, BB10 ekosistemine ek olarak BlackBerry 7.1 platformunu kullanmaya devam ediyor. BB 7.1 işletim sistemini kullanan BlackBerry 9720, geçtiğimiz yıllarda piyasaya sunulan Black

 Posted in Blackberry  Tags: blackberry qwerty 9720,blackberry qwerty 9720 ayarları, blackberry qwerty 9720 en ucuz nerede, blackberry qwerty 9720 fiyatı,blackberry qwerty 9720 genel özellikleri, blackberry qwerty 9720 hard reset, blackberry qwerty 9720 internet ayarları, blackberry qwerty 9720 klavyeli, blackberry qwerty 9720 klavyeli model, blackberry qwerty 9720 klavyeli modeli, blackberry qwerty 9720 kurulumu, blackberry qwerty 9720 nerden alırım, blackberry qwerty 9720 özellikleri, blackberry qwerty 9720 rehber yedekleme, blackberry qwerty 9720 tuş kilidi açma, blackberry qwerty 9720 tuş kilidi kaldırma, blackberry qwerty 9720 veri yedekleme, blackberry qwerty 9720 yenilikleri, blackberry qwerty hesap açma, blackberry qwerty klavyeli telefon, blackberry qwerty klavyeli telefonlar

Blackberry Cihazlar için Ekran Desen Kilidini Açma

blackberry cihazlar için ekran desen kilidini açma,blackberry cihazlar için ekran desen kilidini kırma,blackberry cihazlar için ekran desen kilidini kaldırma,blackberry cihazlar için ekran desen kilidi,blackberry z10,blackberry 8900,blackberry 8320,blackberry 8120,blackberry 8500,blackberry 9700,blackberry 9800 torch,blackberry 9780,blackberry dakota,blackberry 9360,blackberry monaco,blackberry torch2,blackberry 9530,blackberry 9520,blackberry london,blackberry z10 hard reset,blackberry 8900 hard reset,blackberry 8320 hard reset,blackberry 8120 hard reset,blackberry 8500 hard reset,blackberry 9700 hard reset,blackberry 9800 torch hard reset,blackberry 9780 hard reset,blackberry dakota hard reset,blackberry 9360 hard reset,blackberry monaco hard reset,blackberry torch2 hard reset,blackberry 9530 hard reset,blackberry 9520 hard reset,blackberry london,blackberry z10 tuş kilidi,blackberry 8900 tuş kilidi,blackberry 8320 tuş kilidi,blackberry 8120 tuş kilidi,blackberry 8500 tuş kilidi,blackberry 9700 tuş kilidi,blackberry 9800 torch tuş kilidi,blackberry 9780 tuş kilidi,blackberry dakota tuş kilidi,blackberry 9360 tuş kilidi,blackberry monaco tuş kilidi,blackberry torch2 tuş kilidi,blackberry 9530 tuş kilidi,blackberry 9520 tuş kilidi,blackberry london,blackberry z10 tuş kilidini kırma,blackberry 8900 tuş kilidini kırma,blackberry 8320 tuş kilidini kırma,blackberry 8120 tuş kilidini kırma,blackberry 8500 tuş kilidini kırma,blackberry 9700 tuş kilidini kırma,blackberry 9800 torch tuş kilidini kırma,blackberry 9780 tuş kilidini kırma,blackberry dakota tuş kilidini kırma,blackberry 9360 tuş kilidini kırma,blackberry monaco tuş kilidini kırma,blackberry torch2 tuş kilidini kırma,blackberry 9530 tuş kilidini kırma,blackberry 9520 tuş kilidini kırma,blackberry london,blackberry z10 tuş kilidini açma,blackberry 8900 tuş kilidini açma,blackberry 8320 tuş kilidini açma,blackberry 8120 tuş kilidini açma,blackberry 8500 tuş kilidini açma,blackberry 9700 tuş kilidini açma,blackberry 9800 torch tuş kilidini açma,blackberry 9780 tuş kilidini açma,blackberry dakota tuş kilidini açma,blackberry 9360 tuş kilidini açma,blackberry monaco tuş kilidini açma,blackberry torch2 tuş kilidini açma,blackberry 9530 tuş kilidini açma,blackberry 9520 tuş kilidini açma,blackberry london tuş kilidini açma,blackberry z10 desen tuş kilidini kaldırma,blackberry 8900 desen tuş kilidini kaldırma,blackberry 8320 desen tuş kilidini kaldırma,blackberry 8120 desen tuş kilidini kaldırma,blackberry 8500 desen tuş kilidini kaldırma,blackberry 9700 desen tuş kilidini kaldırma,blackberry 9800 torch desen tuş kilidini kaldırma,blackberry 9780 desen tuş kilidini kaldırma,blackberry dakota desen tuş kilidini kaldırma,blackberry 9360 desen tuş kilidini kaldırma,blackberry monaco desen tuş kilidini kaldırma,blackberry torch2 desen tuş kilidini kaldırma,blackberry 9530 desen tuş kilidini kaldırma,blackberry 9520 desen tuş kilidini kaldırma,blackberry londonBlackberry Ekran Tuş Kilidini Kaldırma Yanlışlıkla tuşlara basılmasını veya arama yapılmasını önlemek için klavyeyi kilitleyebilirsiniz. Ayrıca, bir BlackBerry® akıllı telefon parolası belirlediyseniz

 Posted in Blackberry  Tags: blackberry 8120, blackberry 8120 desen tuş kilidini kaldırma, blackberry 8120 hard reset, blackberry 8120 tuş kilidi, blackberry 8120 tuş kilidini açma, blackberry 8120 tuş kilidini kırma, blackberry 8320, blackberry 8320 desen tuş kilidini kaldırma, blackberry 8320 hard reset, blackberry 8320 tuş kilidi, blackberry 8320 tuş kilidini açma, blackberry 8320 tuş kilidini kırma,blackberry 8500, blackberry 8500 desen tuş kilidini kaldırma, blackberry 8500 hard reset, blackberry 8500 tuş kilidi, blackberry 8500 tuş kilidini açma, blackberry 8500 tuş kilidini kırma, blackberry 8900, blackberry 8900 desen tuş kilidini kaldırma, blackberry 8900 hard reset, blackberry 8900 tuş kilidi, blackberry 8900 tuş kilidini açma,blackberry 8900 tuş kilidini kırma, blackberry 9360, blackberry 9360 desen tuş kilidini kaldırma, blackberry 9360 hard reset, blackberry 9360 tuş kilidi, blackberry 9360 tuş kilidini açma, blackberry 9360 tuş kilidini kırma,blackberry 9520, blackberry 9520 desen tuş kilidini kaldırma, blackberry 9520 hard reset, blackberry 9520 tuş kilidi, blackberry 9520 tuş kilidini açma, blackberry 9520 tuş kilidini kırma, blackberry 9530, blackberry 9530 desen tuş kilidini kaldırma, blackberry 9530 hard reset, blackberry 9530 tuş kilidi, blackberry 9530 tuş kilidini açma,blackberry 9530 tuş kilidini kırma, blackberry 9700, blackberry 9700 desen tuş kilidini kaldırma, blackberry 9700 hard reset, blackberry 9700 tuş kilidi, blackberry 9700 tuş kilidini açma, blackberry 9700 tuş kilidini kırma,blackberry 9780, blackberry 9780 desen tuş kilidini kaldırma, blackberry 9780 hard reset, blackberry 9780 tuş kilidi, blackberry 9780 tuş kilidini açma, blackberry 9780 tuş kilidini kırma, blackberry 9800 torch, blackberry 9800 torch desen tuş kilidini kaldırma, Blackberry 9800 Torch hard reset, blackberry 9800 torch tuş kilidi, blackberry 9800 torch tuş kilidini açma, blackberry 9800 torch tuş kilidini kırma, blackberry cihazlar için ekran desen kilidi,blackberry cihazlar için ekran desen kilidini açma, blackberry cihazlar için ekran desen kilidini kaldırma, blackberry cihazlar için ekran desen kilidini kırma, blackberry dakota, blackberry dakota desen tuş kilidini kaldırma, blackberry dakota hard reset, blackberry dakota tuş kilidi, blackberry dakota tuş kilidini açma, blackberry dakota tuş kilidini kırma, blackberry london, blackberry london tuş kilidini açma, blackberry monaco, blackberry monaco desen tuş kilidini kaldırma, blackberry monaco hard reset, blackberry monaco tuş kilidi, blackberry monaco tuş kilidini açma,blackberry monaco tuş kilidini kırma, blackberry torch2, blackberry torch2 desen tuş kilidini kaldırma, blackberry torch2 hard reset, blackberry torch2 tuş kilidi, blackberry torch2 tuş kilidini açma, blackberry torch2 tuş kilidini kırma, blackberry z10, blackberry z10 desen tuş kilidini kaldırma, blackberry z10 hard reset, blackberry z10 tuş kilidi, blackberry z10 tuş kilidini açma, blackberry z10 tuş kilidini kırma
Read More »

Avea BlackBerry Servis Desteği

avea blackBerry servis desteği,blackBerry servis desteği,blackBerry destek,blackBerry yardım,avea blackBerry,BlackBerry Bireysel Servisi hesabıma en fazla kaç adet başka e-posta hesabı ekleyebilirim,Faturasız Blackberry Internet Servisi kapsamında sunulan paketlerin detayları nedir,BlackBerry Bireysel Servisi hesabımı diğer mevcut e-posta hesaplarıma gelen mesajları alacak şekilde nasıl ayarlayabilirim,BlackBerry Bireysel Servisi'ni başka başka bir SIM kart ile kullanabilir miyim,BlackBerry cihazıma BlackBery Messenger yazılımını nasıl yükleyebilirim,BlackBerry cihazımdaki verileri nasıl senkronize edebilirim,BlackBerry cihazımdan gönderdiğim e-postaların istediğim e-posta hesabımdan gönderilmesini nasıl sağlayabilirim,BlackBerry ile hangi formattaki ekli dosyaları görüntüleyebilirim,BlackBerry Internet Servisi e-posta hesabımı nasıl aktive edebilirim,Blackberry Internet Servisi Nedir,BlackBerry Internet Servisi'ni hangi cihazlarla kullanabilirim,Faturasız Blackberry Internet Servisi Paketlerimi nasıl iptal edebilirim,BlackBerry Bireysel Servisi e-posta hesabıma web üzerinden nasıl ulaşabilirimBlackBerry Bireysel Servis Desteği BlackBerry Bireysel Servisi hesabıma en fazla kaç adet başka e-posta hesabı ekleyebilirim?

 Posted in Blackberry  Tags: avea blackBerry, avea blackBerry servis desteği, BlackBerry Bireysel Servisi e-posta hesabıma web üzerinden nasıl ulaşabilirim, BlackBerry Bireysel Servisi hesabıma en fazla kaç adet başka e-posta hesabı ekleyebilirim, BlackBerry Bireysel Servisi hesabımı diğer mevcut e-posta hesaplarıma gelen mesajları alacak şekilde nasıl ayarlayabilirim, BlackBerry Bireysel Servisi’ni başka başka bir SIM kart ile kullanabilir miyim, BlackBerry cihazıma BlackBery Messenger yazılımını nasıl yükleyebilirim, BlackBerry cihazımdaki verileri nasıl senkronize edebilirim, BlackBerry cihazımdan gönderdiğim e-postaların istediğim e-posta hesabımdan gönderilmesini nasıl sağlayabilirim, blackBerry destek, BlackBerry ile hangi formattaki ekli dosyaları görüntüleyebilirim, BlackBerry Internet Servisi e-posta hesabımı nasıl aktive edebilirim, Blackberry Internet Servisi Nedir, BlackBerry Internet Servisi’ni hangi cihazlarla kullanabilirim,blackBerry servis desteği, blackBerry yardım, Faturasız Blackberry Internet Servisi kapsamında sunulan paketlerin detayları nedir, Faturasız Blackberry Internet Servisi Paketlerimi nasıl iptal edebilirim  Yorum (0)
Read More »

Blackberry Cihaz Yedekleme – Blackberry Rehber Yedekleme

blackberry cihaz yedekleme,blackberry cihaz yedekleme nasıl yapılır,blackberry cihaz nasıl yedeklenir,blackberry yedekleme,blackberry yedek alma,blackberry yedek nasıl alınır,blackberry cihaz yedek geri nasıl alınır,blackberry cihaz yedek geri alma,blackberry cihaz yedek geri yükleme,blackberry cihaz geri nasıl yüklenir,blackberry alınan yedeğin geri yüklenmesi,blackberry cihaz yedeği geri yükleme programı,blackberry yedek alma programıiblackberry cihaz yedek alma programı,blackberry cihaz yedek geri yükleme programı,blackberry yedek geri yükleme programı,blackberry yedekleme,blackberry yedekleme programı,blackberry yedekleme nasıl yapılır,blackberry veri yedekleme,blackberry rehber yedekleme,blackberry rehber yedekleme nasıl yapılır,blackberry rehber yedekle,blackberry rehber kopyalama,blackberry rehber yedekleme programı,blackberry rehber yedekleme programları,blackberry rehber yedeği nasıl alınır,blackberry rehber yedeği nasıl geri yüklenir,blackberry rehber yedeği geri yükleme,blackberry desktop manager,blackberry desktop manager programı,blackberry desktop manager indir,blackberry desktop manager programı indir,blackBerry desktop software,blackBerry desktop software indir,blackBerry desktop software nedir,blackBerry desktop software programı,blackBerry desktop software programı indir,blackBerry desktop software programı nasıl kurulur,blackBerry desktop software yedek alma,blackBerry desktop software yedek geri yüklemeBlackberry Cihaz Yedekleme ve Yedek Geri Yükleme Cihaz verilerini yedekleme Başlamadan önce: Dahili ortam deposundaki verileri yedeklemek için kitle depolama modu açılmalıdır.

 blackberry alınan yedeğin geri yüklenmesi, blackberry cihaz geri nasıl yüklenir, blackberry cihaz nasıl yedeklenir, blackberry cihaz yedeği geri yükleme programı,blackberry cihaz yedek geri alma, blackberry cihaz yedek geri nasıl alınır, blackberry cihaz yedek geri yükleme,blackberry cihaz yedek geri yükleme programı, blackberry cihaz yedekleme, blackberry cihaz yedekleme nasıl yapılır, blackberry desktop manager, blackberry desktop manager indir, blackberry desktop manager programı,blackberry desktop manager programı indir, blackberry desktop maneger, blackberry desktop maneger ile kişi yedeği alma, blackberry desktop maneger ile rehber yedeği alma, blackberry desktop maneger ile rehber yedeği geri yükleme, blackberry desktop maneger ile yedek alma, blackberry desktop maneger ile yedek geri yükleme,blackberry desktop maneger nasıl kullanılır, blackberry desktop maneger nedir, blackBerry desktop software,blackBerry desktop software indir, blackBerry desktop software nedir, blackBerry desktop software programı,blackBerry desktop software programı indir, blackBerry desktop software programı nasıl kurulur, blackBerry desktop software yedek alma, blackBerry desktop software yedek geri yükleme, blackberry messenger üzerinden kişi listesini yedeklemek, blackberry messenger üzerinden kişi listesini yedeklemek nasıl yapılır,blackberry messenger üzerinden kişi listesini yedeklemek ve geri alma, blackberry messenger üzerinden kişi listesini yedeklemek ve geri yükleme, blackberry messenger üzerinden kişi listesini yedeklemek ve geri yükleme nasıl olur, blackberry messenger üzerinden kişi listesini yedeklemeyi geri yükleme, blackberry messenger üzerinden kişi listesini yedeklemeyi nasıl geri yüklenir, blackberry rehber kopyalama, blackberry rehber yedeği geri yükleme, blackberry rehber yedeği nasıl alınır, blackberry rehber yedeği nasıl geri yüklenir, blackberry rehber yedekle, blackberry rehber yedekleme, blackberry rehber yedekleme nasıl yapılır, blackberry rehber yedekleme programı, blackberry rehber yedekleme programları, blackberry telefonu messenger üzerinden kişi listesini yedeklemek ve geri alma, blackberry veri yedekleme, blackberry yedek alma, blackberry yedek alma programıiblackberry cihaz yedek alma programı, blackberry yedek geri yükleme programı, blackberry yedek nasıl alınır, blackberry

Blackberry Fabrika Ayarlarına Nasıl Dönülür

Reklamlar

Comments on: "blackberry" (1)

 1. http://www.facebookdestek.com/Konu-blackberry-cihazimdaki-verileri-nasil-senkronize-edebilirim.html?highlight=blackberry&rndtime=133422726662586090 BlackBerry cihazımdaki verileri nasıl senkronize edebilirim? Mobil cihazınızdaki rehber kayıtları ve randevular gibi kişisel bilgi yönetimi verilerini senkronize etmek ve yedeklemek için BlackBerry Desktop Software’i yükleyin. BlackBerry cihazıma BlackBery Messenger yazılımını nasıl yükleyebilirim? BlackBerry cihazınıza BlackBerry Messenger yazılımını yükleyebilmeniz için isterseniz cihazınızın Internet Browser’ı üzerinden http://www.blackberry.com/messenger/ adresine gidip, oradaki adımları izleyebilir; ya da BlackBerry cihazınızı usb kablosu ile bilgisarınıza bağladıktan sonra, http://www.blackberry.com/messenger/ adresine giderek, oradaki adımları izleyebilirsiniz. yada buradan: http://appworld.blackberry.com/webstore/…tr1-july27 BlackBerry ile hangi formattaki ekli dosyaları görüntüleyebilirim? BlackBerry ile, Microsoft Word, Microsoft Excel, Microsoft PowerPoint, Corel WordPerfect, Adobe PDF, HTML, JPG, BMP,GIF gibi görüntü formatındaki dosyaları görüntüleyebilirsiniz. BlackBerry Desktop Software Installation CD’sini CD sürücüsüne takın. Ekranda gösterilen talimatları uygulayın. Hesap Birleştirme seçeneği olarak BlackBerry Internet Service (BlackBerry Bireysel Servisi)’ni seçin. Mobil cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın. Windows görev çubuğunda Başlat’a tıklayın. Programlar -> BlackBerry -> Desktop Manager öğesini tıklayın. özelliklerini keşfedin BlackBerry® Messenger yalnızca BlackBerry akıllı telefon kullanıcılarına özel bir anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Gerçek zamanlı iletişim kurun Hemen paylaşın: saniyeler içerisinde mesaj gönderin ve alın ve arkadaşlarınızı yazarken görün. Tereddüt etmeyin: Fikirlerinizi, hikayelerinizi ve söyleyeceklerinizi sınırsız karakter ve ifadeyle paylaşın. Onay alın: mesajlarınızın ne zaman teslim edildiğini ve okunduğunu görün. Arkadaş ekleyin: arkadaşlarınızı karşılıklı PIN alışverişinde bulunarak veya barkod tarayarak1 ekleyin. Gruplar oluşturun: BlackBerry Grup ile arkadaşlarınız, aile fertleriniz veya iş arkadaşlarınızdan oluşturduğunuz gruplarla anlık iletişim kurun. BBM kullanmayan arkadaşlarınıza SMS metin mesajı gönderin: BBM™ ekranınızdan SMS metin mesajları gönderin2—BBM kullanmayan arkadaşlarınızı listenize telefon numaralarıyla ekleyin. BBM özelliklerinin nasıl kullanılacağını öğrenin Arkadaşlarınızla paylaşın Uygulama deneyimleri: BBM bağlantılı uygulamalarda uygulamadan çıkmadan istediğiniz şeyleri BBM arkadaşlarınızla paylaşın veya onlarla sohbet edin. Multimedya: resim, video, sesli not ve daha fazlasını paylaşın—6 MB’ye kadar dosya gönderin. Takviminiz ve konumunuz: takvim notlarınızı ve konumunuzu paylaşın. Kişisel ifadeler: bir ekran resmi ve kişisel mesaj ile BBM’nizi kişiselleştirin. Ne dinliyorsunuz: BlackBerry akıllı telefonunuzda dinlediğiniz müzikleri gösterin. Uygulama profil akışı: en son BBM bağlantılı oyun uygulaması skorlarınızı, konumunuzu, bağlantılarınızı ve daha fazlasını BBM profil akışınızda gösterin. Nasıl kurulum / BlackBerry Desktop Manager Bluetooth Desteği etkinleştirin. Zaten BlackBerry Desktop Manager yüklü olduğunu varsayalım 🙂 1. Instalati driverul Microsoft Windows Bluetooth Stack & Bluetooth Adaptörü açın. Bluetooth yaygın MS sürücüsü, cep telefonu birbirine bağlamak ve diğer yardımcı olacak bir / akıllı telefon, PC uri / Laptop. (eski. Nokia ile Nokia PC Suite) 2. Kaldır TOSHIBA PC Bluetooth Stack !! Bu yazılım ve sürücüler hem de dahil çok önemlidir BT-Stack bilgisayarda yüklü değil / Laptop. BlackBerry Desktop Manager başlatmak Bluetooth engelleyen başlıca nedenidir. 3. İndir & InstallShield : WIDCOMM 6.2.0.8500 Bluetooth Sürücüler (Windows Vista uyumluluğu, Windows 7). BROADCOM Bluetooth sürücüsünü çoğu PC sistemlerinde uyumlu / Dizüstü bilgisayarlar. İndir Broadcom : WIDCOMM 6.2.0.8500 Bluetooth Sürücüler WIDCOMM 6.2.0.8500 Bluetooth Sürücüler Dosyalar: 2348 kez Halletmek & Çalıştırmak setup.exe arşiv (AS35-Wireless Lan b g (Broadcom). Zip) yukarıda. Kurulumdan sonra bir sağlamanız gerekir yeniden. 4. Bluetooth aygıtları etkinleştirin ve yapılandırma. Bluetooth AÇIN : Bağlantıları Yönet . Bluetooth Seçenekleri : Keşfedilebilir : Evet. Bluetooth Eşlenmiş cihazlar: Dizüstü bilgisayarınızı ve BlackBerry cihazları arasında bağlantı oluşturma. BlackBerry Desktop Manager başlamak gerek yok. Bağlantı (eşleştirilmiş) tarafından yapılmalıdır Bluetooth Monitor (noktada kurulu 1.) 5. Deschideti BlackBerry Desktop Manager si la mergeti Seçenekler ->; Bağlantı Seçenekleri. Bluetooth Desteği açın & Bluetooth’u yapılandırmak. Tamam. Sa realizat conexiunea Bluetooth intre BlackBerry Device si BlackBerry Desktop Manager. Şimdi kullanabilirsiniz BlackBerry senkronize için Takvim, Görevler, Memopad & Adres Defteri. Bu bağlantı ve gelecek için, Toshiba çıkmak veya PC için Bluetooth yazılımı ile Bluetooth Stack / Dizüstü. Test LaptopSiteleri Toshiba Satellite A300 / Toshiba Satellite A200 si akıllı-uri blackberry curve 8320 & BlackBerry Pearl 8120. Laprop OS: Microsoft Windows 7 BlackBerry OS: v.4.5.0.52 BlackBerry Desktop Manager v 5.0. BBM ‘yı İndirin BBM bağlantılı uygulamalar içerisinde favori deneyimlerinizi paylaşmak gibi en son ve en güzel özelliklere ulaştığınızdan emin olmak için hemen BBM ‘ya geçin. Sürümünüzü kontrol edin BBM ‘yı akıllı telefonunuzdan indirin BBM ‘yı BlackBerry App World™’ten indirin Sistem gereksinimlerini görün Destek bulun BlackBerry Messenger temel özellikleri ve kısayolları hakkında bilgi almak ve grup oluşturma veya konumunuzu paylaşma gibi özelliklerin nasıl kullanıldığını öğrenmek için kullanım kılavuzunu görüntüleyin. BBM özelliklerinin nasıl kullanılacağını öğrenin Kullanım Kılavuzunu Görüntüleyin Destek kaynaklarını görüntüleyin Kaynak: stealthsettings – tr.blackberry https://docs.google.com/document/d/1_d-7…edit?hl=tr 11820 servisi nedir? [Resim: t-3.png] 11820 – Teknoloji Destek Hattı’nı ister sabit hatlı telefonunuzdan isterseniz cep telefonunuzdan arayabilir; Uzman personelimizden aşağıda örneği verilen ve benzeri teknik konularda destek alabilirsiniz.. • E-posta hesabı oluşturma • Bilgisayar ve Cep telefonu seçiminde destek • Sosyal Paylaşım sitelerine üye olma • Virüs ve Güvenlik Programları kurulumu • Web Sitesi ve BLOG tasarımı • İnternet Uygulamaları (Skype, Msn, vb.) • Soyal Medya (Facebook, Twitter vb.) Telefonla Teknik Destek Hizmeti Telefonla Teknik Destek Hizmeti teknoloji sertifikalı teknik personelimizin, telefon desteğiyle aşağıda örneği görülen tüm danışmanlık ve destek çağrılarınızı yanıtladığı hizmetimizdir. Danışmanlık çağrıları: Nasıl ? Neden / Nereden ? Nedir / Farkı Nedir / Ne Kadar? Bana en uygunu hangisidir ? Problem çağrıları: Problem analizi ve tespiti Performans taraması İşletim Sistemi kurulumu İşletim Sistemi yükseltmesi Veri yedekleme / Geri dönme Uygulama kurulumu Virus tarama, temizleme ADSL ve 3G kurulumu / Problem tespiti Yazılım ve… Uzaktan Erişimle Destek Hizmeti 11820 Uzaktan Erişimle Destek Hizmeti, hizmet veren çağrı merkezimiz ile tespit edilemeyen veya giderilemeyen problemlerin, yapılamayan kurulumların müşterinin onayı ile bilgisayarına uzaktan bağlanılarak çözüm sağladığımız hizmetimizdir. İstatistiklere göre, müşteri problemlerinin % 80’ i uzaktan bağlantı yöntemiyle tespit edilerek, çözümlendirildiği saptanmıştır. Çoğu zaman, Uzaktan Erişimle Destek Hizmetinde problemler gerçekleşmeden tespit edilerek çözümlendirilir, müşterinin zaman ve finansal kaybı önlenir. Uzaktan Erişimle Destek… Bilgi Teknolojileri Destek Hizmeti Bilgi Teknolojileri Destek Hizmeti, teknoloji sertifikalı uzman teknik personeli ile aşağıda örneği görülen tüm bilgisayar danışmanlık ve destek çağrılarınızı yanıtlayacaktır: Danışmanlık çağrıları: Nasıl ? Neden / Nereden ? Nedir / Farkı Nedir / Ne Kadar? Bana en uygunu hangisidir ? Destek çağrıları: Problem tespiti Analiz İşletim Sistemi/Yazılım kurulumu Virus tarama, temizleme Veri yedekleme / Geri dönme ADSL ve 3G kurulumu / Problem tespiti Performans taraması Yazılım ve Servis önerme, online satışı,… Mobil Teknolojiler Destek Hizmeti 11820 – Teknoloji Destek Hattı, Mobil Teknolojiler Destek Hizmeti; mobil cihazlar (Nokia, Samsung, Blackberry , Iphone/IPAD, Android/Tablet, HTC gibi yaygın kullanımda olan) konusunda uzman teknik personeli ile aşağıdaki danışmanlık ve destek ihtiyaçlarınıza yanıt verecektir. Soru ve servis örnekleri: Hangi Mobil telefon bana en uygun ? Telefonumun fonksiyonları neler ? Telefonumla Internet’ e nasıl bağlanırım? Hangi 3G Servisi bana en uygun ? Cep telefonu Interneti ayrı, Laptop ayrı mı ? Neden ? Cep telefonumu nasıl yedeklerim, başka telefona… Web Sitesi Destek Hizmeti Tekno WEB ile artık internete açılmaktan korkmayın. Kendinizi yada firmanızı “Web Sitesi Destek Hizmeti” ile internette kolayca tanıtabilirsiniz. Web Sitesi Destek Hizmeti ile aşağıdaki hizmetler sunulmaktadır; – Şahsınıza veya şirketinize ait bir alan adının alınması – Ücretsiz bir BLOG sitesi tasarlanması – BLOG sitesine alan adınız üzerinden erişilmesi – Kendinize yada firmanıza özgü bir site tasarlanması – İnternet üzerinden ürün satışı yapılması – Kendi internet satış sitenizin tasarlanması ve güncellenmesi – Google a reklam verme ,… Kobi Uygulamaları Destek Hizmeti KOBİ Uygulamaları Destek Hizmeti, bilgisayar teknisyenleri ve uzmanlarımızla KOBİ’ lere bilgisayar, mobil, internet teknolojileri, yazılım ve donanım desteği sağladığımız hizmetimizdir. KOBİ Uygulamaları Destek Hizmeti, faaliyet alanında bulunan kobilerin ihtiyaç duyduğu, nitelikli teknik destek açığını kapatmayı hedeflemektedir. KOBİ Uygulamaları Destek Hizmeti, hizmeti kapsamında, Tekno ÇAĞRI, Tekno ERİŞİM, Tekno DESTEK, Tekno ÇÖZÜM hizmetlerinin en kapsamlı versiyonları ile hizmet verilmektedir. Tekno KOBİ üyelerimizin, profili, envanter… DEVAMI Güvenlik Uygulamaları Destek Hizmeti . Her gün milyonlarca İnternet uygulaması bilgisayarlara, cep telefonlarına indirilip yüklenmektedir. Milyonlarca mesaj paylaşılmaktadır. Özellikle çok iyi tanınmayan ve güvenli olduğu kesin kanıtlanmamış sitelerden indirilen uygulamalar, tanımadığınız kişilerden gelen mesajlar bilgisayarlarımız ve bizim için siber tehditler oluşturmaktadır. Hizmetimizin amacı müşterilerimizi İnternet ve Bilgi Sistemleri güvenliği konularında bilgilendirme, korunma araçları kuruluşu, desteği vermektir.. Hizmet alanımıza örnek olarak, Anti-Virus, Güvenlik Uygulamaları,… İnternet Teknolojileri Destek Hizmeti Hizmet alanlarımızı şu şekilde belirtebiliriz: – İnternet bağlantı çeşitleri, özellikleri, size uygun bağlantı, sorun çözme, – İnternet uygulamaları temel özellikleri, kimler için uygun olduğu, – Sosyal medya, e-posta, sosyal ağ siteleri hesap açma, kullanım ayarları, sorun çözme İnternet bağlantı çeşitlerine örnek olarak, ADSL, Fiber İnternet, Kablo İnternet, Mobil İnternet sayabiliriz. İnternet uygulamalarına örnek olarak, Facebook, Twitter, MSN, Skype, Foursquare, Google +’ ı sayabiliriz Bunu Yazdır Bunu Arkadaşına Gönder Macintosh internet sorunu Gönderen: ByTeknoloji – Dün 00:27 – Cevap Yok [Resim: ios.jpg] Macintosh u tercih edenler için bazen herhangi bir siteye giriş yapamadığımızda yada internet bağlantısı olupta hiç yokmuş gibi giriş yapamadığımız takdirde dns yada hosts dosyası ile sorunu çözebiliriz Türk Telekom DNS i 195.175.39.39 -195.175.39.40 Go/Go to folder dan /private/etc yapılandırması ile açılan hosts dosyası ile gerekli düzenleme yapılarak bağlantı sorunları giderilebilir isterseniz sorunsuz hosts dosyası ile değiştirebilirsiniz hosts dosyasını indirmek için tıklayınız [Resim: hosts_04.jpg] Bunu Yazdır Bunu Arkadaşına Gönder Kamera için port açma Gönderen: ByTeknoloji – Dün 00:21 – Cevap Yok [Resim: kamera.jpg] İp kamera port açmak için modem arayüzü nat bölümünden örnek 80 portunu açabilirsiniz tcp/udp ikisinde de 80 port açılacak resimde görülen uygulama adına her hangi birşey yazabilirsiniz protokol all yani tcp/udp her ikisi başlangıç ve bitiş port değeri aynı olacak yerel ip adresi ise kameranın yerel ip si ayarlar yapıldıkdan sonra statik (sabit) ip ile dışarıdan yani kendi hattınız dışından statik ip girerek kontrol edebilirsiniz kendi hattınızdan girerseniz modem arayüzü açılacaktır isterseniz kameranın yerel ip sini girerek de izleyebilirsiniz. [Resim: facebookdestek.jpg] pcAnywhere protokol all başlangıç ve bitiş port 5631 http server protokol all başlangıç ve bitiş port 80 vnc protokol all başlangıç ve bitiş port 5900 VNC, özetle herhangi bir ağ sunucusu üzerinde çalışan grafik arayüz uygulamalarına herhangi bir başka ağ üzerindeki bir bilgisayardan kolaylıkla ve hızla erişerek bu uygulamaları kullanabilmemizi ve yönetmemizi sağlayan platform bağımsız bir yapı. VNC gerçekten işletim sistemi ve platform bağımsız bir yapı sağlıyor, sürekli olarak geliştirilen aynı kaynak kodu ağacı içerisinden çeşitli işletim sistemleri için ayrı ayrı sürümler hazırlanıyor ve kullanıma sunuluyor Genel Portlar 21 FTP 22 SSH 23 TELNET 25 SMTP 53 DNS 80 HTTP 110 POP3 115 SFTP 135 RPC 139 NetBIOS 143 IMAP 194 IRC 443 SSL 445 SMB 1433 MSSQL 3306 MySQL 3389 Remote Desktop 5632 PCAnywhere 5900 VNC 6112 Warcraft III TCP/İP – UDP Portları TCP/IP internette veri transferi için kullanilan iki protokolü temsil eder. Bunlar Transmission Control Protokol (TCP) ve Internet Protocol (IP). Ve bu protokoller de daha genis olan TCP/IP protokol grubuna aittir. TCP/IP’de bulunan protokoller internette veri transferi için kullanilir ve internette kullanilan her türlü servisi saglarlar. Bunlarin arasinda elektronik posta transferi, dosya transferi, haber gruplari, WWW erisimi gibi servisler TCP/IP sayesinde kullanicilara sunulmaktadir UDP; gönderilen paketin yerine ulaşıp ulaşmadığını kontrol etmediğinden güvenilir olmayan bir protokoldür. “User Datagram Protocol” un TCP’den farkı sorgulama ve sınama amaçlı, küçük boyutlu verinin aktarılması için olmasıdır; veri küçük boyutlu olduğu için parçalanmaya gerek duyulmaz. UDP protokolü ağ üzerinde fazla bant genişliği kaplamaz. UDP başlığı TCP başlığına göre daha kısadır http://teknolojirehberi.org/VideoIzle-Cc…-1036.html Bunu Yazdır Bunu Arkadaşına Gönder Kayıp çalıntı bildirimi Gönderen: ByTeknoloji – 17.05.2012 18:19 – Cevap Yok [Resim: images?q=tbn:ANd9GcSGIemnOQZGpw1Oo-4hdzJ…X7gARiSEIw] Kayıp Çalıntı Bildirimi 5809 sayılı Kanunun 58. maddesi uyarınca elektronik kimlik bilgisini haiz cihazı çalınan, yağmalanan, cihazını kaybeden veya her ne suretle olursa olsun rızası dışında elinden çıkan kişiler öncelikle cihazının elektronik haberleşme bağlantısının kesilmesi için Kurumun Bilgi ve İhbar Merkezi’ne başvurmaları gerekmektedir. Kayıp/Çalıntı İhbar Sürecinin İşleyişi: Kayıp/Çalıntı ihbarı yapabilmek için hat sahibinin, Bilgi İhbar Merkezi‘nin Türkiye’nin her yerinden 444 9 777 ve 0312 232 23 23 numaralı telefonlarını bizzat araması gerekmektedir. Bilgi İhbar Merkezi 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. İhbarın yapılması akabinde cihaz sorgulama yapıldığında “Kayıp/Çalıntı ihbarı yapılan cihaz” olarak görünmekte, kişinin telefonda verdiği bilgilerin ilgili GSM İşletmecisi tarafından doğrulanmasından sonra cihaz sorgulamada, çalıntı cihaz durumuna dönüşerek cihazın haberleşmeye kapatılması işlemi gerçekleştrilir. İhbarı doğrulanmayan kişilere kısa mesaj (SMS) gönderilmesi sureti ile bilgi verilmektedir. Ayrıca, Bilgi ve İhbar Merkezi’ni arayarak ihbar sonucunu öğrenmeniz mümkündür. Cihazınızın bulunması durumunda haberleşmeye açtırmak için ihbarda bulunduğunuz yöntem ile açtırabilirsiniz. Yani telefon ile ihbarda bulunulduysa yine Bilgi İhbar Merkezi aranarak, savcılık talimatı ile ihbarda bulunulduysa savcılık talimatı ile açılabilmektedir. Bunu Yazdır Bunu Arkadaşına Gönder samsung kişi engelleme Gönderen: ByTeknoloji – 16.05.2012 18:24 – Cevap Yok [Resim: images?q=tbn:ANd9GcR9z4Dnz5UjCRRr2wtq3im…Y1AGqX38PA] Reddedilen listesine kişi eklemek için aşağıdaki adımları izleyiniz. Arama kaydında bulunan numarayı engellemek için; 1) Menuden ‘Arama kaydı’ na giriniz. 2) Arama listesi üzerinde engelleyeceğiniz numarayı veya kişiyi belirleyiniz. 3) Seçeneklere giriniz. 4) Reddedilen listesine ekle demeniz yeterli olacaktır. Arama kaydında bulunmayan bir numarayı engellemek için; 1) Menuden Ayarlar’a giriniz. 2) Sırasıyla Uygulama Ayarları > Arama > Tüm Aramalar > Otomatik Reddet Menüsü > Reddedilenler listesine giriniz. 3) Ekle butonuna basınız. 4) Kişiyi rehber üzerinden seçmeniz yeterlidir. Bunu Yazdır Bunu Arkadaşına Gönder Windows 7 ye servis paketi Gönderen: ByTeknoloji – 15.05.2012 04:33 – Cevap Yok [Resim: 20110412130005.jpg] Windows 7 SP2 size fazla bir yenilik sunmayacak. Ama bizim paketimizde ne ararsanız var! Windows 7 Service Pack 2’nin 2012 yaz aylarında yayınlanması bekleniyor ve yeni özellikler ufukta görülmeye başlandı. Daha önce davranmak isteyenler için bu araçlar sayesinde sizin de Windows’unuz fabrika çıkışında olmayan önemli özelliklere kavuşacak. 2012 yazında Microsoft, Windows 7 için Service Pack 2’yi yayınlayacak. İlk gelen bilgilere göre, çığır açan yeni özellikler veya herhangi bir hızlanma meydana getirmeyecek yeni SP 2. Onun yerine, sistemin daha önce olduğundan daha güvenli ve stabil çalışmasını sağlayacak, ama yine de çeşitli işleri gerçekleştirebilmek için yeni uygulamalar indirmeniz gerekecek. [Resim: 20120328174907.jpg] Total Commander Total Commander ile güçsüz Windows Explorer’ın yerini alabilen çok daha efektif ve güçlü bir dosya yönetim programına sahipolabilirsiniz. Windows Explorer’ın aksine, Total Commander aynı pencerede iki farklı bölümü gösterebiliyor. İndirin http://www.ghisler.com/ [Resim: 20120328174937.jpg] GodMode Creator GodeMode Creator ile daha gelişmiş ve sade bir denetim masasına sahip olabiliyorsunuz. GodeMode Creator sık kullandığınız denetim masası özelliklerini ayrı bir pencerede toplayarak daha rahat erişmenizi sağlıyor. İndirin http://www.softpedia.com/get/System/OS-E…ator.shtml [Resim: 20120328175119.jpg] TreeSize Eğer PC’niz yavaşlıyorsa kesinlikle hafıza azlığının bunda etkisi vardır. TreeSize, en yüksek kapasitenin nerede olduğunu söylüyor ve sabit diskinizi tarayarak kullanılmamış ve boşa harcanmış boşlukları detaylarıyla gösterebiliyor. İndirin http://www.jam-software.com/treesize_free/ [Resim: 20120328175234.jpg] Resource Hacker Bu program uzman kullanıcılara yönelik. EXE ve DLL dosyalarını inceliyor ve içerdikleri bilgileri ya da resim dosyalarını gösteriyor. Eğer bu tür bir program arıyorsanız, Resource Hacker ilk tercihiniz olmalı. http://www.angusj.com/resourcehacker/ [Resim: 20120328175347.jpg] 7stacks Biraz masaüstü bakımı yapmanın zamanı geldi… 7stacks, Windows görev çubuğunda ayrı klasörler açmanıza olanak sağlıyor. Alternatif olarak, farklı gruplar açabilir (mesela “oyunlar”) ve içine ilgili kısayolları atayabilirsiniz. İndirin http://alastria.com/ [Resim: 20120328175427.jpg] Mouse without Borders Aynı ağda iki bilgisayar kullananlar bu yazılıma bayılacaklar. Yazılım iki bilgisayara da yüklendikten sonra, iki bilgisayarın da kontrolü tek bir fare üzerinden gerçekleştirilebiliyor. İmleç bir ekrandan ayrılıp sorunsuz bir şekilde anında diğer ekrana geçiyor. İndirin http://blogs.technet.com/b/next/archive/…rders.aspx Bunu Yazdır Bunu Arkadaşına Gönder Google terk etmek Gönderen: ByTeknoloji – 13.05.2012 18:13 – Cevap Yok [Resim: 20120326234548.jpg] Google’ı terk etmek… Google’ı tamamen terk etmek mümkün mü? Bu bize bir şey kazandırır mı? Modern dünyada Google’ı bırakmak çok zor ve neredeyse çılgınlık bile sayılabilir. Ama Google’ın gizlilik koruması iddialarına ne kadar inandığınız, bu kararı verme nedeni olabilir. Google’ın gizliliği ne kadar koruduğu ya da korumadığı konusunda ahkam kesmek bizim görevimiz değil. Ama eğer sizi rahatsız eden bir şeyler varsa, makalemizi okumaya devam edin! İçerik endüstrisi Google Analytics’e oldukça bağlıdır. Google, arama alışkanlıklarınızı hep kaydeder. Hangi ürünlere ilginiz olduğunu, ne tür işlerle ilgilendiğinizi öğreniyor ve ona göre reklamlar ile karşılaşıyorsunuz. Google Ads’in tıklanan linkleri çok fazla para edebiliyor. Bu sistem sizin kişisel karakteristiklerinizi kaydederek reklamların daha isabetli olmasını sağlıyor. Böylece satıcılar daha fazla ürün satışı yakalayabiliyor. Pek çok kullanıcıya göre bu durum “rahatsız edici.” Google hayatımıza yapışmış durumda. Android işletim sistemi kullanan telefonunuz varsa ondan uzaklaşmanız neredeyse imkansız. Ama bilgisayarda yapabileceğiniz bir şeyler var. Eklentileri silmekle işe başlayabilirsiniz. Ama bunu yapsanız bile Google reklamları ve ürünleriyle karşılaşmaktan kaçamayacaksınız. İkinci olarak yapılacak iş ise geride iz bırakmamak ve çerezleri silmek. Sorun muazzam çoklukta veriden kaynaklanıyor. Bu veri Google arama motoru kullanarak nerede sörf yaptığımızı, kimi aradığımızı, nerede olduğumuzu, arkadaşlarımızı içeriyor. Google’ın bildiklerini bize açık açık söylemesini de beklemiyoruz. [Resim: 20120304122051.jpg] Evde oturduğumuz zaman, Google, bilinçli olarak önlemediğimiz takdirde nerede oturduğumuzu, saat kaçta hangi bilgisayarda olduğumuzu biliyor. Veri sadece arama motorundan değil aynı zamanda Google Haritalar gibi diğer servislerinden de toplanıyor. Bu durumda Google bizim hakkımızda annemizin bildiğinden daha fazla bilgiye sahip olabiliyor. Google bu verileri EULA ve iş modelleri sayesinde hak ettiğini iddia ediyor. Düzinelerce, üzerinde Google adresi yazan çerez var. Kullanılan her tarayıcının kendine özgü bir çerez öldürme yeteneği var. CCleaner gibi çerez silme programlarını kullanarak da en iyi sonucu almanız mümkü İçerisinde Google ürünleri veya reklamları barındıran web siteleri bilgisayarınızda çerez bırakabilirler. Çerezler web sitelerini gezindiğinizde bilgisayarınızda depolanan ayar ve bilgi dosyalarıdır. Çerezler ziyaret ettiğiniz web sayfaları tarafından okunabilir ve buna Google da dahil. Google da çerezlerden aldığı bilgileri okur ve ona göre sizin ilgilendiğiniz ürünlerle ilgili reklamları gönderir. Akıllı bir sistemdir. Sizin hakkınızda oldukça fazla bilgiye sahip olduğunu anlayınca şaşırırsınız. [Resim: 20110617170334.jpg] Google’ı tek etmek istiyorsanız, cihazlarınızdaki tüm çerezlerin nasıl silineceğini ve Google ürünlerini veya uygulamalarını kullanmamayı öğrenmelisiniz. Bunlara Chrome, Google+ veya benzeri Google uygulamaları da dahil. Eğer Google’ın bir ürününü kullanırsanız, ufak bir anlaşma yaptıklarınızla ilgili tüm verileri Google’ın kullanmasına sebep oluyor. Google’ı yanlışlıkla kullanmanın önüne geçmek için, bilgisayarın Google sitelerine gitmesi engellenmeli. Diğer sitelerden de sizi Google’dan uzak tutmayı sağlayan korumalar kullanabilirsiniz. İstenmeyen web sayfalarına gitmenizi engelleyecek teknik yöntemler var. Buna ‘redirected host’ deniyor. Windows Mac ve Linux sistemlerde bunun anlamı host dosyasıdır. Host dosyanız Google sitesine yanlışlıkla girildiğinde geri dönecek şekilde ayarlanabilir. Burada, birçok genel amaçlı reklam kısıtlama ve kişisel verilerinizi alacak siteleri önleyecek hosts dosyaları bulabilirsiniz.. [Resim: 20120308101103.jpg] Google’ı cebinizden çıkartmak biraz daha zor… Google, Motorola’yı satın almış olsa da, bu iş için tabii ki yeni aldığınız Motorola telefonunuzu bırakıp başka bir şey almanıza gerek yok. Android’i de Google olmadan kullanabilirsiniz. Bunun için de yapılması gerekenler var. Bunlar yapılmazsa Google, telefonunuzdaki kişisel verilerinizi okumaya devam edecektir. Telefonunuzdan Google’ı temizlemek pek kolay değil. Birçok şeyi telefonunuzdan kazımanız gerekiyor. Öncelikle Google hesabınızla oturum açmamalısınız. Google üretmi olmayan uygulamaları kullanmalısınız. Google Maps, Play Store gibi yazılımlardan uzak durmalısınız. Tabi Play Store’a bağlanmadan Android keyfini ne kadar yaşayacağınız da tartışılır… Angry Birds bile, bulunduğunuz yere, telefon listenize, lise arkadaşlarınızın ‘S’ ile başlayan isimlerine erişmeye çalışıyor. Her yüklediğiniz uygulama sizden bu tip izinler almak için soracaktır. Bu izni verip vermemek sizin elinizde. Telekom şirketleri Android telefonlarınıza bazı güncellemeler göndermek isteyeceklerdir. Bunları da yok saymalısınız. Yoksa telefonunuz kimleri aradağınızı ve alışkanlılklarınızı karşı tarafa gönderiyor. Android’den başka mobil işletim sistemi kullanmak da gizliliğinizi artırmaz. Microsoft ve Facebook Google ile ürün yarışına girdiler. Microsoft’un işletim sistemi ve telefonları var. Facebook ise sosyal ağ ve uygulamalarına sahip. Bu yüzden Google’ın ürünlerini bu gibi diğerleriyle değiştirdiğinizde ortaya çıkabiliecek problemin Google probleminden daha büyük olmadığına emin olmalısınız. [Resim: 20120227204038.jpg] Google’ın birçok alternatifi var. Bunların bazıları da Bing ya da Yahoo’ya bağlı. Bazıları ise birçok uygulamanın birleşiminden meydana gelmiş ve her bir bileşenin ayrı bir sözleşmesi var. Bu yüzden her bir sözleşme kabul edilmeden önce dikkatlice okunmalı. Avrupa kökenli uygulamaların, özellikle Almanya’dan gelenlerin, sıkı kanunları var. Artık bundan sonra yapılması gereken Google ürünlerine geri dönmemek. Google’ın arama motoru en çok kullandığınız şey olabilir. Ama çerezlerle pek işi olmayan Duckduckgo arama motoruda işinizi görebilir. En azından arkasında çerez bırakmıyor. Doğru söylemek gerekirse arama sonuçları Google kadar iyi değil ama yeterli olduğu söylenebilir. Google+’a şimdiye dek ne kadar alıştığınızı bilemeyiz. Ancak onun alternatifleri de, Google’dan farklı bir iş yapmıyor. Örneğin Facebook da, en az Google kadar bilgi topluyor; belki de daha fazla… Bu yüzden sosyal ağ dendi mi iki kere düşünüp, her br alternatifin artı ve eksilerini iyi değerlendirmenizde yarar var. Kısacası çok kolay olmasa bile, Google’sız bir hayat mümkün. Ama unutmayın, kullancağınız alternatiflerin pek çoğu da, Google gibi bilgilerinizi toplamaya çok hevesli. Ya ilk bölümlerde bahsettiğimiz uygulamalara bel bağlayın, ya da hangi servisin sizden neleri topladığını öğrenin ve hangisini kullanacağınıza öyle karar verin Aşağıda Google ürünleri ve onların alternatifi olarak kullanılabilecek yazılım ve uygulamaların listesini bulabilirsiniz: Google Search: Duck Duck Go: çerez yüklemiyor veya nerede olduğunuzun izini sürmüyor… [Resim: 20101001014256.jpg] Google+: Social Networking Portal, Facebook gibi bir çok alternatif… Google Voice: Skype; ooVoo… Google Docs: Birçok alternatifi var. Microsoft Word, OpenOffice… Gmail: Birçok alternatifi var. Thunderbird,Yahoo, Hotmail… Google Translate: StarDic, Lingoes Translator, Babylon… Android: iOS/iPhone, Windows Phone, Symbian… kaynak:Chip Bunu Yazdır Bunu Arkadaşına Gönder Çalıştır komutları Gönderen: ByTeknoloji – 06.05.2012 11:01 – Cevap Yok [Resim: images?q=tbn:ANd9GcRZl5OxHnfMtvUxKhDrM8q…tHIp9aNaoQ] compmgmt.msc – Bilgisyar Yöneticisi devmgmt.msc – Aygıt Yöneticisi diskmgmt.msc – Disk Yöneticisi dfrg.msc – Disk birleştirme eventvwr.msc – Olay Görüntülüyicisi fsmgmt.msc – Paylaşılan Dosyalar gpedit.msc – Grup Poliçeleri lusrmgr.msc – Yerel Kullanıcılar ve Gruplar perfmon.msc – Performans Monitörü rsop.msc – Poliçe Sonuçarını Ortaya koymak secpol.msc – Yerel Güvenlik Ayarları services.msc – Çeşitli Servisler msconfig – Sytem Bilgisi Hizmetleri regedit – – Kayıt Defteri Editörü msinfo32 – Sistem bilgisi sysedit – Sistem Şekli Editörü win.ini – Windows Yükleme Bilgisi winver – Şu anki Wİndows Sürümünü Görüntüle mailto: – Varsayılan E-mail alıcısı Görüntüle cmd – Komut satırını çalıştır [Resim: images?q=tbn:ANd9GcRigR3hGIbP_cwpQVTFuxF…s8QyVzQIf8] Bunu Yazdır Bunu Arkadaşına Gönder TTNET bağlantı sorunu Gönderen: ByTeknoloji – 28.04.2012 14:33 – Cevap Yok [Resim: images?q=tbn:ANd9GcRnC2JY3N403mC_Aa4EvYl…Q8bqnclbGr] Türkiye genelinde sorun var modemi kapatıp açalım durum aynı ise modem resetlenip kurulum gerekiyor ama internet hizmet aldığınız kullanıcı ve şifresini bilmeniz gerekiyor net olmayan bilgilere göre ddos atakları yapıldığı ttnet sistemlerine saldırdıkları bilgisi Bunu Yazdır Bunu Arkadaşına Gönder Çin İphone internet ayarları Gönderen: ByTeknoloji – 28.04.2012 10:43 – Cevap Yok [Resim: iphone4-2.jpg] öncelikle fabrika ayarlarına dön ;ayarlar-fabrika ayarlarına döne bas şifre 1122 sonra ****gprs ayarları****1-Öncelikle telefonun ayarlar menüsünden TELEFON AYARLARI na girin. İlk seçenekte gördüğünüz SAAT TARİH seçeneğine girerek Şehri İSTANBUL olarak ayarlayın Tarih ve saat ayarlarından TARİHİ ve SAATİ ayarlayın sonra oparatörünüzün gprs ayarlarını yapın; ***TURKCELL GPRS WAP AYARLARI*** Hizmetler>>Veri Hesabı>>GPRS ten ilk seçeneğe(veya istediğiniz bir seçeneğe) girip DÜZENLE seçeneğini seçiniz, Hesap Adı : TURKCELL GPRS WAP APN : wap Kullanıcı Adı : gprs Şifre : gprs Doğrulama Tipi : Normal olarak kaydedip çıkın.. Hizmetler>>İnternet Hizmeti>>Ayarlar>>Profiller>> Sim1-Sim2 den birini seçip en üstteki YENİ EKLE yi seçin. Profil Adı : TURKCELL GPRS WAP Ana Sayfa : http://www.google.com/ Veri Hesabı : GPRS e girip TURKCELL GPRS WAP ı seçin. Bağlantı Tipi : http ı seçin ,proxy kullan ewet İp Adresi : 212.252.234.168 port:8080 Güvenlik : Kapalı seçip geri diyerek çıkın. Kullanıcı Adı : gprs Şifre : gprs ***vodafon için *** Hizmetler>>Veri Hesabı>>GPRS ten ilk seçeneğe(veya istediğiniz bir seçeneğe) girip DÜZENLE seçeneğini seçiniz, Hesap Adı : Vodafone live APN : vflive Kullanıcı Adı : vodafone Şifre : vodafone Doğrulama Tipi : Normal olarak kaydedip çıkın.. Hizmetler>>İnternet Hizmeti>>Ayarlar>>Profiller>> Sim1-Sim2 den birini seçip en üstteki YENİ EKLE yi seçin. Profil Adı : Vodafone live Ana Sayfa : http://www.google.com/ Veri Hesabı : GPRS e girip Vodafone live ı seçin. Bağlantı Tipi : WAP ı seçin İp Adresi : 212.065.136.226 Güvenlik : Kapalı seçip geri diyerek çıkın. Kullanıcı Adı : Boş Şifre : Boş **avea için** Hizmetler>>Veri Hesabı>>GPRS ten ilk seçeneğe(veya istediğiniz bir seçeneğe) girip DÜZENLE seçeneğini seçiniz, Hesap Adı : AVEA GPRS WAP APN : wap Kullanıcı Adı : wap Şifre : wap Doğrulama Tipi : Normal olarak kaydedip çıkın.. Hizmetler>>İnternet Hizmeti>>Ayarlar>>Profiller>> Sim1-Sim2 den birini seçip en üstteki YENİ EKLE yi seçin. Profil Adı : AVEA GPRS WAP Ana Sayfa : http://www.google.com/ Veri Hesabı : GPRS e girip AVEA GPRS WAP ı seçin. Bağlantı Tipi : HTTP yi seçin Proxy adres : 213.161.151.201 Proxy port : 8080 Kullanıcı Adı : BOŞ BIRAK Şifre : BOŞ BIRAK seçip bitti diyor ayarları kaydediyoruz…. 3-eğlence-java ayarları-sim seç-sim1i seç ,sonra onun hemen bi altındaki java sım1 profilini ayarlamış olduğun türkcell gprs wapı yada hangisini kullanıcaksanız onu ayarlayın, seç ve kaydet. 4-operayı ve vb programları kur http://www.4shared.com/file/135644649/aa…an207.html 5-javadan kurmuş olduğun opera yada vb programlara bi kere tıkla ağ profiline gir. 6-profil modunu ,kullanıcı özel yap sım seçi sim1(yada hangisini kullanacaksan onu seç) yap 7-bi altındaki java sım1(sim2) profilini türkcell gprs wap yada hangisini kullanacaksan yap ve kaydet *****wifi ile ise ;***** arkadaşım yapacaklarını yazıyorum menu > internet hizmeti > ayarlar 1 > sim seçin > sim1 tamam 2 > Profiller > 1 sim1 > WİFİ Tamam > 2 sim2 > WİFİ Tamam menu > Eğlence > Java Ayarları Sim Seçin : SİM1 Java Sim1 Profili : WİFİ Java Sim2 Profili : WİFİ eğer java programlarını kullanmak istiyorsanda; javadan kurmuş olduğun opera vb. bi kere tıkla ağ profiline gir. profil modunu ,kullanıcı özel yap sım seçi sim1 yap bi altındaki java sım1 profilini wifi yap ve kaydet. Bunu Yazdır Bunu Arkadaşına Gönder Çin malı telefon internet ayarları Gönderen: ByTeknoloji – 28.04.2012 10:41 – Cevap Yok [Resim: iphone4-2.jpg] öncelikle fabrika ayarlarına dön ;ayarlar-fabrika ayarlarına döne bas şifre 1122 sonra ****gprs ayarları****1-Öncelikle telefonun ayarlar menüsünden TELEFON AYARLARI na girin. İlk seçenekte gördüğünüz SAAT TARİH seçeneğine girerek Şehri İSTANBUL olarak ayarlayın Tarih ve saat ayarlarından TARİHİ ve SAATİ ayarlayın sonra oparatörünüzün gprs ayarlarını yapın; ***TURKCELL GPRS WAP AYARLARI*** Hizmetler>>Veri Hesabı>>GPRS ten ilk seçeneğe(veya istediğiniz bir seçeneğe) girip DÜZENLE seçeneğini seçiniz, Hesap Adı : TURKCELL GPRS WAP APN : wap Kullanıcı Adı : gprs Şifre : gprs Doğrulama Tipi : Normal olarak kaydedip çıkın.. Hizmetler>>İnternet Hizmeti>>Ayarlar>>Profiller>> Sim1-Sim2 den birini seçip en üstteki YENİ EKLE yi seçin. Profil Adı : TURKCELL GPRS WAP Ana Sayfa : http://www.google.com/ Veri Hesabı : GPRS e girip TURKCELL GPRS WAP ı seçin. Bağlantı Tipi : http ı seçin ,proxy kullan ewet İp Adresi : 212.252.234.168 port:8080 Güvenlik : Kapalı seçip geri diyerek çıkın. Kullanıcı Adı : gprs Şifre : gprs ***vodafon için *** Hizmetler>>Veri Hesabı>>GPRS ten ilk seçeneğe(veya istediğiniz bir seçeneğe) girip DÜZENLE seçeneğini seçiniz, Hesap Adı : Vodafone live APN : vflive Kullanıcı Adı : vodafone Şifre : vodafone Doğrulama Tipi : Normal olarak kaydedip çıkın.. Hizmetler>>İnternet Hizmeti>>Ayarlar>>Profiller>> Sim1-Sim2 den birini seçip en üstteki YENİ EKLE yi seçin. Profil Adı : Vodafone live Ana Sayfa : http://www.google.com/ Veri Hesabı : GPRS e girip Vodafone live ı seçin. Bağlantı Tipi : WAP ı seçin İp Adresi : 212.065.136.226 Güvenlik : Kapalı seçip geri diyerek çıkın. Kullanıcı Adı : Boş Şifre : Boş **avea için** Hizmetler>>Veri Hesabı>>GPRS ten ilk seçeneğe(veya istediğiniz bir seçeneğe) girip DÜZENLE seçeneğini seçiniz, Hesap Adı : AVEA GPRS WAP APN : wap Kullanıcı Adı : wap Şifre : wap Doğrulama Tipi : Normal olarak kaydedip çıkın.. Hizmetler>>İnternet Hizmeti>>Ayarlar>>Profiller>> Sim1-Sim2 den birini seçip en üstteki YENİ EKLE yi seçin. Profil Adı : AVEA GPRS WAP Ana Sayfa : http://www.google.com/ Veri Hesabı : GPRS e girip AVEA GPRS WAP ı seçin. Bağlantı Tipi : HTTP yi seçin Proxy adres : 213.161.151.201 Proxy port : 8080 Kullanıcı Adı : BOŞ BIRAK Şifre : BOŞ BIRAK seçip bitti diyor ayarları kaydediyoruz…. 3-eğlence-java ayarları-sim seç-sim1i seç ,sonra onun hemen bi altındaki java sım1 profilini ayarlamış olduğun türkcell gprs wapı yada hangisini kullanıcaksanız onu ayarlayın, seç ve kaydet. 4-operayı ve vb programları kur http://www.4shared.com/file/135644649/aa…an207.html 5-javadan kurmuş olduğun opera yada vb programlara bi kere tıkla ağ profiline gir. 6-profil modunu ,kullanıcı özel yap sım seçi sim1(yada hangisini kullanacaksan onu seç) yap 7-bi altındaki java sım1(sim2) profilini türkcell gprs wap yada hangisini kullanacaksan yap ve kaydet *****wifi ile ise ;***** arkadaşım yapacaklarını yazıyorum menu > internet hizmeti > ayarlar 1 > sim seçin > sim1 tamam 2 > Profiller > 1 sim1 > WİFİ Tamam > 2 sim2 > WİFİ Tamam menu > Eğlence > Java Ayarları Sim Seçin : SİM1 Java Sim1 Profili : WİFİ Java Sim2 Profili : WİFİ eğer java programlarını kullanmak istiyorsanda; javadan kurmuş olduğun opera vb. bi kere tıkla ağ profiline gir. profil modunu ,kullanıcı özel yap sım seçi sim1 yap bi altındaki java sım1 profilini wifi yap ve kaydet. Bunu Yazdır Bunu Arkadaşına Gönder iPhone internet ayarları Gönderen: ByTeknoloji – 28.04.2012 00:18 – Cevap Yok [Resim: iphone-0.jpg] iPhone EDGE Ayarları Nasıl Yapılır? Aşağıdaki adımları izleyerek Egde ayarlarınızı yaptıktan sonra mekandan bağımsız olarak iPhone ile internet keyfini yaşayabilirsiniz. Edge hizmetini operatörünüzle görüşerek açtırabilirsiniz . Ücretlendirme indirilen veri boyutuna göre yapılmaktadır . örn : 10 mb / 15 ytl aylık . iPhone öncelikle bulunduğunuz ortamda varsa kablosuz bağlantıları tercih edilen internet bağlantı tipi olarak seçecektir. Kablosuz bağlantı olmadığı durumlarda Edge ile biraz yavaşta olsa işinizi görebilirsiniz. Türkçe Menü – Ayarlar – Genel – Ağ – EDGE – internet Kullanıcı Adı ==>Boş bırakın Şifre ==> Boş bırakın Ingilizce Menu – Settings – Genaral – Network – EDGE – internet User name ==> Boş bırakın Pasword ==> Boş bırakın Operatörünüz: Turkcell veya Avea ise yukardaki ayarlarla bağlanabilirsiniz, Vodafone ise EDGE kısmı “internet” kullanıcı adı ve şifre bölümüne”vodafone” yazmalısınız. alıntı. Bunu Yazdır Bunu Arkadaşına Gönder Gprs ve wifi sorunu Gönderen: ByTeknoloji – 27.04.2012 22:19 – Cevap Yok [Resim: iphone4-2.jpg] öncelikle fabrika ayarlarına dön ;ayarlar-fabrika ayarlarına döne bas şifre 1122 sonra ****gprs ayarları****1-Öncelikle telefonun ayarlar menüsünden TELEFON AYARLARI na girin. İlk seçenekte gördüğünüz SAAT TARİH seçeneğine girerek Şehri İSTANBUL olarak ayarlayın Tarih ve saat ayarlarından TARİHİ ve SAATİ ayarlayın sonra oparatörünüzün gprs ayarlarını yapın; ***TURKCELL GPRS WAP AYARLARI*** Hizmetler>>Veri Hesabı>>GPRS ten ilk seçeneğe(veya istediğiniz bir seçeneğe) girip DÜZENLE seçeneğini seçiniz, Hesap Adı : TURKCELL GPRS WAP APN : wap Kullanıcı Adı : gprs Şifre : gprs Doğrulama Tipi : Normal olarak kaydedip çıkın.. Hizmetler>>İnternet Hizmeti>>Ayarlar>>Profiller>> Sim1-Sim2 den birini seçip en üstteki YENİ EKLE yi seçin. Profil Adı : TURKCELL GPRS WAP Ana Sayfa : http://www.google.com/ Veri Hesabı : GPRS e girip TURKCELL GPRS WAP ı seçin. Bağlantı Tipi : http ı seçin ,proxy kullan ewet İp Adresi : 212.252.234.168 port:8080 Güvenlik : Kapalı seçip geri diyerek çıkın. Kullanıcı Adı : gprs Şifre : gprs ***vodafon için *** Hizmetler>>Veri Hesabı>>GPRS ten ilk seçeneğe(veya istediğiniz bir seçeneğe) girip DÜZENLE seçeneğini seçiniz, Hesap Adı : Vodafone live APN : vflive Kullanıcı Adı : vodafone Şifre : vodafone Doğrulama Tipi : Normal olarak kaydedip çıkın.. Hizmetler>>İnternet Hizmeti>>Ayarlar>>Profiller>> Sim1-Sim2 den birini seçip en üstteki YENİ EKLE yi seçin. Profil Adı : Vodafone live Ana Sayfa : http://www.google.com/ Veri Hesabı : GPRS e girip Vodafone live ı seçin. Bağlantı Tipi : WAP ı seçin İp Adresi : 212.065.136.226 Güvenlik : Kapalı seçip geri diyerek çıkın. Kullanıcı Adı : Boş Şifre : Boş **avea için** Hizmetler>>Veri Hesabı>>GPRS ten ilk seçeneğe(veya istediğiniz bir seçeneğe) girip DÜZENLE seçeneğini seçiniz, Hesap Adı : AVEA GPRS WAP APN : wap Kullanıcı Adı : wap Şifre : wap Doğrulama Tipi : Normal olarak kaydedip çıkın.. Hizmetler>>İnternet Hizmeti>>Ayarlar>>Profiller>> Sim1-Sim2 den birini seçip en üstteki YENİ EKLE yi seçin. Profil Adı : AVEA GPRS WAP Ana Sayfa : http://www.google.com/ Veri Hesabı : GPRS e girip AVEA GPRS WAP ı seçin. Bağlantı Tipi : HTTP yi seçin Proxy adres : 213.161.151.201 Proxy port : 8080 Kullanıcı Adı : BOŞ BIRAK Şifre : BOŞ BIRAK seçip bitti diyor ayarları kaydediyoruz…. 3-eğlence-java ayarları-sim seç-sim1i seç ,sonra onun hemen bi altındaki java sım1 profilini ayarlamış olduğun türkcell gprs wapı yada hangisini kullanıcaksanız onu ayarlayın, seç ve kaydet. 4-operayı ve vb programları kur http://www.4shared.com/file/135644649/aa…an207.html 5-javadan kurmuş olduğun opera yada vb programlara bi kere tıkla ağ profiline gir. 6-profil modunu ,kullanıcı özel yap sım seçi sim1(yada hangisini kullanacaksan onu seç) yap 7-bi altındaki java sım1(sim2) profilini türkcell gprs wap yada hangisini kullanacaksan yap ve kaydet *****wifi ile ise ;***** arkadaşım yapacaklarını yazıyorum menu > internet hizmeti > ayarlar 1 > sim seçin > sim1 tamam 2 > Profiller > 1 sim1 > WİFİ Tamam > 2 sim2 > WİFİ Tamam menu > Eğlence > Java Ayarları Sim Seçin : SİM1 Java Sim1 Profili : WİFİ Java Sim2 Profili : WİFİ eğer java programlarını kullanmak istiyorsanda; javadan kurmuş olduğun opera vb. bi kere tıkla ağ profiline gir. profil modunu ,kullanıcı özel yap sım seçi sim1 yap bi altındaki java sım1 profilini wifi yap ve kaydet. Alıntı. Bunu Yazdır Bunu Arkadaşına Gönder Çin iPhone wifi sorunu Gönderen: ByTeknoloji – 27.04.2012 22:18 – Cevap Yok [Resim: iphone4-2.jpg] öncelikle fabrika ayarlarına dön ;ayarlar-fabrika ayarlarına döne bas şifre 1122 sonra ****gprs ayarları****1-Öncelikle telefonun ayarlar menüsünden TELEFON AYARLARI na girin. İlk seçenekte gördüğünüz SAAT TARİH seçeneğine girerek Şehri İSTANBUL olarak ayarlayın Tarih ve saat ayarlarından TARİHİ ve SAATİ ayarlayın sonra oparatörünüzün gprs ayarlarını yapın; ***TURKCELL GPRS WAP AYARLARI*** Hizmetler>>Veri Hesabı>>GPRS ten ilk seçeneğe(veya istediğiniz bir seçeneğe) girip DÜZENLE seçeneğini seçiniz, Hesap Adı : TURKCELL GPRS WAP APN : wap Kullanıcı Adı : gprs Şifre : gprs Doğrulama Tipi : Normal olarak kaydedip çıkın.. Hizmetler>>İnternet Hizmeti>>Ayarlar>>Profiller>> Sim1-Sim2 den birini seçip en üstteki YENİ EKLE yi seçin. Profil Adı : TURKCELL GPRS WAP Ana Sayfa : http://www.google.com/ Veri Hesabı : GPRS e girip TURKCELL GPRS WAP ı seçin. Bağlantı Tipi : http ı seçin ,proxy kullan ewet İp Adresi : 212.252.234.168 port:8080 Güvenlik : Kapalı seçip geri diyerek çıkın. Kullanıcı Adı : gprs Şifre : gprs ***vodafon için *** Hizmetler>>Veri Hesabı>>GPRS ten ilk seçeneğe(veya istediğiniz bir seçeneğe) girip DÜZENLE seçeneğini seçiniz, Hesap Adı : Vodafone live APN : vflive Kullanıcı Adı : vodafone Şifre : vodafone Doğrulama Tipi : Normal olarak kaydedip çıkın.. Hizmetler>>İnternet Hizmeti>>Ayarlar>>Profiller>> Sim1-Sim2 den birini seçip en üstteki YENİ EKLE yi seçin. Profil Adı : Vodafone live Ana Sayfa : http://www.google.com/ Veri Hesabı : GPRS e girip Vodafone live ı seçin. Bağlantı Tipi : WAP ı seçin İp Adresi : 212.065.136.226 Güvenlik : Kapalı seçip geri diyerek çıkın. Kullanıcı Adı : Boş Şifre : Boş **avea için** Hizmetler>>Veri Hesabı>>GPRS ten ilk seçeneğe(veya istediğiniz bir seçeneğe) girip DÜZENLE seçeneğini seçiniz, Hesap Adı : AVEA GPRS WAP APN : wap Kullanıcı Adı : wap Şifre : wap Doğrulama Tipi : Normal olarak kaydedip çıkın.. Hizmetler>>İnternet Hizmeti>>Ayarlar>>Profiller>> Sim1-Sim2 den birini seçip en üstteki YENİ EKLE yi seçin. Profil Adı : AVEA GPRS WAP Ana Sayfa : http://www.google.com/ Veri Hesabı : GPRS e girip AVEA GPRS WAP ı seçin. Bağlantı Tipi : HTTP yi seçin Proxy adres : 213.161.151.201 Proxy port : 8080 Kullanıcı Adı : BOŞ BIRAK Şifre : BOŞ BIRAK seçip bitti diyor ayarları kaydediyoruz…. 3-eğlence-java ayarları-sim seç-sim1i seç ,sonra onun hemen bi altındaki java sım1 profilini ayarlamış olduğun türkcell gprs wapı yada hangisini kullanıcaksanız onu ayarlayın, seç ve kaydet. 4-operayı ve vb programları kur http://www.4shared.com/file/135644649/aa…an207.html 5-javadan kurmuş olduğun opera yada vb programlara bi kere tıkla ağ profiline gir. 6-profil modunu ,kullanıcı özel yap sım seçi sim1(yada hangisini kullanacaksan onu seç) yap 7-bi altındaki java sım1(sim2) profilini türkcell gprs wap yada hangisini kullanacaksan yap ve kaydet *****wifi ile ise ;***** arkadaşım yapacaklarını yazıyorum menu > internet hizmeti > ayarlar 1 > sim seçin > sim1 tamam 2 > Profiller > 1 sim1 > WİFİ Tamam > 2 sim2 > WİFİ Tamam menu > Eğlence > Java Ayarları Sim Seçin : SİM1 Java Sim1 Profili : WİFİ Java Sim2 Profili : WİFİ eğer java programlarını kullanmak istiyorsanda; javadan kurmuş olduğun opera vb. bi kere tıkla ağ profiline gir. profil modunu ,kullanıcı özel yap sım seçi sim1 yap bi altındaki java sım1 profilini wifi yap ve kaydet. Bunu Yazdır Bunu Arkadaşına Gönder iPhone kablosuz internet bağlantı sorunu Gönderen: ByTeknoloji – 27.04.2012 22:14 – Cevap Yok [Resim: images?q=tbn:ANd9GcSt-JIE6Gs8zLLuqoTl-0e…kYVskwI_i9] iPhone Kablosuz İnternet Bağlantı Sorunu Kablosuz Ağ -Wireless – Wi-Fi bağlantı problemi için Modemler içerisinde kendi modeminizi bulabiliyorsanız onu seçin ve kablosuz modem şifrenizi doğru yazdığınıza emin olun . Modem kaynaklı bir sorun yaşamadığınıza emin olabilmek için farklı bir modem seçerek bağlantı kurmayı deneyin . Kablosuz Ağ’a bağlı gözüktüğü halde internet sorunu varsa veya bağlantı problemi yaşıyorsanız Ayarlar – Genel – Sıfırla – Ağ ayarlarını Sıfırla seçerek tekrar bağlantı kurmayı deneyiniz . Yukarıda yazılanları denediniz ve sonuç alamadıysanız , veya Kablosuz Ağ ( Wi-Fi ) Bölümü Gri Tonda pasif durumda ise farklı bir sorun yaşıyorsunuz demektir . Bu arızanın yazılımsal mı donanımsal mı olduğu incelenmesi gerekmektedir Alıntı. Bunu Yazdır Bunu Arkadaşına Gönder Size ait bir Windows 7 Gönderen: ByTeknoloji – 27.04.2012 02:15 – Cevap Yok [Resim: 20120409015936.png] Her bilgisayarda kullanabileceğiniz, tamamen kendi ayarlarınıza sahip bir Windows 7 diski oluşturun! Windows, sayısız program, özellik ve hizmetle geliyor ve bunlar arasında kullanmadıklarınız, diskinizde gereksiz alan kaplayabiliyor ve daha da kötüsü sisteminizi yavaşlatabiliyor. Windows’unuzu kurarken aslında daha hafif bir Windows kurmanız da mümkün. RT Se7en Lite ile kendi Windows yükleyicinizi oluşturabilir ve düşlediğiniz işletim sistemini meydana getirebilirsiniz. Windows’un yükleme diskini düzenlemenize izin veren RT Se7en Lite, istemediğiniz Windows özelliklerini kaldırabiliyor, ihtiyacınız olan sürücüleri ekleyebiliyor, Denetim Masası’ndaki veya sağ tuş menülerindeki öğeleri kaldırabiliyor veya yenilerini ekleyebiliyor ve çok daha fazlasını yapabiliyorsunuz. Dilerseniz Service Pack 1’i içeren (“slipstreaming”) bir disk oluşturabilir, güncellemeler için beklemekten de kurtulabilirsiniz. Aracı kullanmak oldukça kolay ve sisteminizi çalışmaz bir hale getirecek bir ayar yapmanıza da izin vermiyor. RT Se7en Lite ile işiniz bittiğinde tüm ayarlarınızı, sevdiğiniz uygulamaları içeren bir Windows diskine sahip olacaksınız. Bu disk ile istediğiniz bir bilgisayara Windows yükleyebilirsiniz. Birinci adım: RT Se7en Lite’ı çalıştırın [Resim: 20120409015517.jpg] RT Se7en Lite’ı bu sayfadan indirin ve bilgisayarınıza kurun. Programı çalıştırmadan önce Windows’un yükleme ISO imajının elinizin altında olması gerekli. ISO dosyanız yoksa ancak fiziksel Windows yükleme diskiniz varsa, ISO Recorder gibi bir program yardımıyla ISO dosyasını oluşturabilirsiniz. Service Pack 1’i “slipstreaming” adı verilen işlem yoluyla Windows yüklemenize dahil etmek istiyorsanız, onu da indirmeniz gerekiyor. Windows’unuz ile aynı dile sahip Service Pack’i indirmeye dikkat edin. RT Se7en Lite, işleme başlamadan önce diskin içeriğini geçici bir klasöre çıkartmak isteyecektir. Bu nedenle masaüstünüzde “7lite temp” gibi bir klasör oluşturun ve geçici klasör sorulduğunda bu klasörü kullanın. İşiniz bittiğinde klasörü silebilirsiniz. 1. Ana sayfada Browse düğmesine basın ve Windows 7 ISO dosyanızı bulun. Çıkartma klasörü olarak geçici klasörünüze gidin ve Tamam’a basın. 2. Hangi imajın yapılandırılacağı sorulduğunda, Windows’unuzun sürümüne karşılık gelen seçeneği seçin (Windows 7 Home Premium veya Windows 7 Professional gibi). Service Pack 1’i diskinize entegre etmek istiyorsanız, “Slipstream Service Pack” kutucuğunu işaretleyin. 3. Tamam’a tıkladıktan sonra indirdiğiniz Service Pack’i bulmanız için yeni bir pencere ekrana gelecektir. Bunun ardından Start’a tıklayarak entegre etme işlemini başlatın (işlem birkaç dakika sürebilir). Service Pack 1’i entegre etmek istemiyorsanız bu adımı atlayabilirsiniz. 4. Entegre etme işlemi başarılı olduysa disk imajınız yüklenmeye devam edecektir. Bu işlem de birkaç dakika sürebilir. Bittiğinde “Loading Completed” mesajını göreceksiniz. [Resim: 20120409014956.png] İkinci adım: İnce ayarlar Sağ taraftaki Task düğmesine tıklayın. Burada Windows’un özelleştirmek istediğiniz bölümlerini seçebilirsiniz. Bu sayfada 6 alana denk gelen 6 onay kutucuğuna sahipsiniz: Integrate: Buradan Windows güncellemelerini, onarımlarını, dil paketlerini, sürücüleri ve diğer üçüncü parti uygulamaları yükleme diskinize ekleyebilirsiniz. Components Removal: Bu bölümde Windows’daki uygulamaları ve özellikleri kaldırarak onu daha hafif bir hale getirebilirsiniz. Tweaks: Tweaks menüsü, Masaüstü, Windows Gezgini ve fazlası için gelişmiş ayarları ayarlamanıza izin verir. Denetim Masası’ndaki kısayolları da buradan düzenleyebilirsiniz. Un-Attended: Kullanıcı girişlerini atlamak istiyorsanız, ürün anahtarınızı girin ve diğer ayarları ayarlayın. Customization: Bu alanda kendi ekran koruyucularınızı, simgelerinizi, duvar kağıtlarınızı, temalarınızı ve diğer görsel ince ayarları değiştirebilir, Windows’un oturum açma ekranı arka planını da değiştirebilirsiniz. Bootable USB or DVD: Tüm ince ayarlarınızı yaptıktan sonra bu bölüm yardımıyla bir USB diske veya DVD’ye yazabileceğiniz ISO imajını oluşturabilirsiniz. Bu işlemi üçüncü adımda yapacağız. Kullanmak istediğiniz alanların kutucuklarını işaretleyin ve ardından her birine sağ tarafta da tek tek tıklayarak istediğiniz ince ayarları yapın. Sonraki sayfalarımızda bu alanların daha ayrıntılı bir açıklamasını bulabileceksiniz. Bir ince ayar yaptığınızda her sayfa için Apply düğmesine basmayı unutmayın. Integration Windows’a eklemek istediğiniz belirli güncellemeler varsa, bu işlemi buradan yapın. Örneğin ethernet veya Wi-Fi sürücünüz Windows ile gelmiyorsa, onu buradan diskinize ekleyebilirsiniz. Bu bölümün en faydalı yanı ise MSI veya EXE dosyalarını eklemenize ve bunların Windows ile yüklenmesine izin vermesi. Kurulum programlarını eklerken, sessiz komut satırı parametrelerini kullanmanız gerekiyor. Bunun için kurulu sessiz hale getiren parametreleri internette aramalısınız. Program adı ve “silent command line” yazarak bulabilirsiniz. [Resim: 20120409014806.jpg] Feature Removal Burada Windows ile gelen belirli özellikleri ve uygulamaları kaldırabilirsiniz. Sol taraftaki kutucuk, uygulamaları tamamen kaldırırken, sağ taraftaki kutucuk sadece belirli özellikleri devre dışı bırakacaktır. Kapattığınız öğelere dikkat edin ve sonradan ihtiyacınız olmayacağından emin olun. Listedeki Windows özelliklerinin her birinin ne işe yaradığını görmek için ismine tıklayabilir ve RT Se7en Lite’ın sağladığı açıklamayı okuyabilirsiniz. [Resim: 20120409014623.jpg] Tweaks Tweaks bölümü 10 farklı sekmeden oluşuyor ve bu sekmelerin her biri, sisteminizde yapabileceğiniz farklı türde değişiklikleri içeriyor. İşte bu bölümde bulunan sekmeler ve kısaca yaptıkları: Control Panel: Buradan Denetim Masası’ndaki kısayolları silebilir, Kayıt Defteri, Grup İlkesi Düzenleyici gibi yeni kısayollar ekleyebilirsiniz. Desktop: Burada menülerin hangi hızda açıldığını, görev çubuğu düğmelerinin nasıl göründüğünü, Başlat Menüsündeki Kapat düğmesinin ne yaptığını ayarlayabilirsiniz. Explorer: Bu alanda Bilgisayar, işlev menüsü ve Windows Gezgini’ndeki kısayolları düzenleyebilirsiniz. İşinize yaramayacak kısayolları kapattığınızdan emin olun. Aksi halde temiz bir Windows yüklemesinde bile uzun bir işlev menüsüne sahip olabilirsiniz. Security: Burada anti-casus yazılım korumasını, Kullanıcı Hesap Denetimi’ni veya Windows Güvenlik Duvarı’nı etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. [Resim: 20120409014212.png] Services: Burada çok sayıda gereksiz hizmetten kurtulabilirsiniz. Yapabileceğiniz en iyi şey, Services penceresindeki açılır menüden Black Viper ön ayarlarını seçerek işe başlamaktır. Varsayılan ayar, Windows’un varsayılan olarak hangi hizmetleri kullandığını gösterir, Safe (güvenli), Tweaked (ince ayarlanmış) ve Barebones (en temel) ayarları ise farklı yoğunluklarda devre dışı bırakılmış hizmetleri içerir. Bir ön ayar seçin. Seçiğiniz ön ayarın ihtiyacınız olan bir hizmeti kapatmadığından emin olmak için listeye göz gezdirin. Settings: Burada sistemle ilgili birtakım gelişmiş ayarları düzenleyebilirsiniz (hazırda bekletme, sıçrama listelerindeki öğe sayısı gibi). Visual Effects: Burada Windows Aero ile ilgili efektleri ayarlayabilirsiniz. Custom Registry: Windows’da yapmak istediğiniz başka kayıt defteri ince ayarları varsa, bunları REG dosyası haline getirerek bu bölümden yüklemenize ekleyebilirsiniz. REG dosyaları, Windows yüklendiğinde otomatik olarak uygulanacaktır. [Resim: 20120409013854.png] Un-Attended (Katılımsız yükleme) Burada ürün anahtarınızı girerek Windows’un otomatik olarak etkinleşmesini sağlayabilirsiniz. Kullanıcı oluşturmayı da atlayabilir, OEM bilgilerini girebilir ve diğer bölgesel ayarları değiştirebilirsiniz. Customization (Özelleştirme) Windows yükleme diskinize eklemek istediğiniz ekran koruyucu, tema, masaüstü aracı, duvar kağıdı, belge, ses ve diğer ince ayarlar varsa, bunları Customization bölümü altında ekleyebilirsiniz. Oturum açma ekranının arka plan görüntüsünü de buradan değiştirebilir, Başlat Menüsü gibi bazı alanlarda ince ayarlar yapabilirsiniz. [Resim: 20120409013718.jpg] Üçüncü adım: Diskinizi yazın Tüm ince ayarları gerçekleştirdikten sonra Log bölümüne gidin ve Commit düğmesine basın. Yaptığınız tüm değişiklikler, masaüstünüzdeki geçici klasöre kaydedilecektir. Bu işlem, yaptığınız ince ayarlara göre 1 saat veya daha uzun sürebilir. İsterseniz, Export Settings düğmesine basarak yaptığınız ince ayarları kaydedebilir ve böylece daha sonra tekrar düzenleyebilirsiniz (bunu yapmanızı öneriyoruz). İşlem tamamlandığında diski oluşturmak üzere ISO-Bootable bölümüne gidin. Burada Mode altında Direct Burn’ü seçerek diski yazabilir veya Create Image’i seçerek USB’ye yazacağınız önyükleme yapabilen bir imaj oluşturabilirsiniz. Birim adı için bir isim verin, gerekiyorsa yazma ayarlarını yapın. Make ISO düğmesine tıklayarak diskinizi/imajı yazmaya başlayın. Bu işlem de tamamlandığında özel Windows’unuzu yüklemeye hazırsınız demektir. [Resim: 20120409013546.jpg] Dördüncü adım: Windows’u yükleyin ve değişikliklerinizi kontrol edin Sıra yükleme diskinizin doğru bir biçimde çalışıp çalışmadığını kontrol etmeye geldi. Bilgisayarınızı önyükleme diskinizden açarak Windows’u normal bir biçimde yükleyin. Tüm Windows’unuzu ortadan kaldırmamak için bu işlemi bir sanal makine üzerinde yapmayı tercih edebilirsiniz. Yükleme tamamlandığında size ait bir Windows sürümü karşınızda olacak. Şimdi dilerseniz değişikliklerinizin doğru bir biçimde uygulanıp uygulanmadığını kontrol edebilir, yapmanız gereken bir değişiklik olup olmadığını araştırabilirsiniz. Diskinizi baştan yapmak isterseniz, RT Se7en Lite’a geri dönmeli ve işlemleri tekrarlamalısınız. Ayarlarınızı kaydettiyseniz tüm ayarları baştan yapmanıza gerek kalmayacaktır. kaynak:chip Bunu Yazdır Bunu Arkadaşına Gönder Suçu kendinizde arayın! Gönderen: ByTeknoloji – 26.04.2012 09:18 – Cevap Yok Suçu kendinizde arayın! Bütün suçlu bilgisayarlar ya da yazılımlar değil! İşte pek çoğumuzun yaptığı büyük hatalar… http://www.chip.com.tr/konu/kullanicilar…33311.html Bunu Yazdır Bunu Arkadaşına Gönder Kinect, Basketbol ve Müzik Bir Arada Gönderen: ByTeknoloji – 26.04.2012 09:18 – Cevap Yok Kinect, Basketbol ve Müzik Bir Arada Kinect için çok ilginç bir oyun tanıtımı yapıldı. NBA Baller Beats ismindeki oyun, gerçek bir basketbol topuyla Kinect karşısında hareket yapmanızı isteyecek. http://shiftdelete.net/kinect-basketbol-…36703.html Bunu Yazdır Bunu Arkadaşına Gönder Android 4.0 Gönderen: ByTeknoloji – 23.04.2012 23:15 – Cevap Yok Android 4.0 Tanıtımı [Resim: home-sm.png] Android 4.0 (Ice Cream Sandwich) telefonlar, tabletler ve daha fazlası için Android platformunun en son sürümü. İnsanların Android en çok sevdiği şeyler üzerine inşa – multitasking kolay, zengin bildirimleri, kişiselleştirilebilir ana ekran, yeniden boyutlandırılabilir widget’lar ve derin etkileşim – ve iletişim kurma ve paylaşma güçlü yeni yollar ekler. Faydalı, güzel, Basit Rafine, UI gelişti Yüzeyine Android gücü getiriyor odaklanan, Android 4.0 ortak eylemler daha görünür hale getirir ve basit, sezgisel jestleri ile dolaşım sağlıyor. Sistem boyunca Rafine animasyonlar ve geribildirim etkileşimleri çekici ve ilginç hale getirmek. Yüksek çözünürlüklü ekranlar için optimize edilmiş, tamamen yeni bir yazı okunabilirliğini artırır ve kullanıcı arayüzü, parlak ve modern bir his getirir. Sistem Bar’da Sanal düğmeleri Geri, Ev ve Son Apps anında gezinebilirsiniz. Sistem Bar ve sanal düğmeleri bütün uygulamalar arasında mevcut, ancak tam ekran görüntüleme için uygulamalar tarafından kısılabilir. Ekranın üst (ve bazen de altta) kısmında görüntülenen Eylem Çubuğu her uygulamanın bağlamsal seçeneklerine erişebilirsiniz. Multitasking Android önemli bir gücü olduğunu ve Android 4.0 üzerinde çok daha kolay ve daha görsel yapılmış. Son Apps düğmesi, bir işten Sistemi Bar listesini kullanarak diğerine anında geçiş yapmanıza olanak sağlar. App küçük anahtarları dokunarak – listesi son kullanılan uygulamalar küçük resimlerini göstermek için açılır. Son Apps listesi multitasking kolaylaştırır. Kamera Git veya kilidini olmadan bildirimleri bakın. [Resim: all_apps-sm.png] Gelen aramalar için, metin tarafından anında cevap verebilir. Zengin ve etkileşimli bildirimleri, gelen mesajları ile sürekli ilişki içinde müzik parçalarını çalmak, uygulamalar gerçek zamanlı güncellemeler görelim, ve çok daha fazlası. Daha büyük ekranlı cihazlar üzerinde onlar Sistem Çubuğu’nda görünür ise küçük ekranlı cihazlarda, bildirimleri, ekranın en üstünde görünür. Ana ekran klasörleri ve sık tepsi Yeni ana ekran klasörleri sadece başka birinin üzerine sürükleyerek, mantıklı bir şekilde uygulamaları ve kısayolları gruplandırmak için yeni bir yol sunar. Ayrıca, Tüm Apps başlatıcıda, şimdi sadece bu konuda bilgi almak veya hemen kaldırmak için bir uygulama sürükleyin veya önceden yüklenmiş bir uygulama devre dışı bırakabilirsiniz. Tüm Apps başlatıcısı (solda) ve yeniden boyutlandırılabilir widget (sağ) uygulamaları ve ana ekrandan zengin bir içerik vermek. Daha küçük ekranlı cihazlar üzerinde, giriş ekranında artık bütün ana ekran görünür özelleştirilebilir sık ​​tepsi içerir. Bu uygulamalar, kısayollar, klasörler ve her ev ekrandan anında erişim için sık tepside veya dışında diğer öncelikli öğeleri sürükleyebilirsiniz. [Resim: usage-all-sm.png] Boyutlandırılabilir widget’lar Android 4.0 ‘da ana ekran içeriği zengin ve özelleştirilebilir olacak şekilde tasarlanmıştır. Eklentiyi kısayolları çok daha fazlasını yapabilirsiniz – etkileşimli widget’ları ile doğrudan canlı uygulama içeriği gömebilirsiniz. Sağ giriş ekranından, uygulamaları başlatmak zorunda kalmadan – Widget’ler sosyal akışları ve daha kontrol edin, müzik dinleyebilir, bir takvim üzerinden e-posta, flip kontrol etmesine izin verin. Widgets resizable vardır, böylece daha fazla içerik göstermek veya yerden kazanmak için bunları daraltmak bunları genişletebilirsiniz. [Resim: contact-connect-sm.png] Yeni kilit ekran eylemleri Kilit ekranlar şimdi açma olmadan daha yapalım. Slayt kilidi ekranından, bir resim için kameraya doğrudan atlamak veya mesajları kontrol etmek için bildirim penceresinden indirebiliriz. Müzik dinlerken, hatta müzik parçaları yönetmek ve albüm kapağı görebilirsiniz. Gelen çağrılar için hızlı tepkiler Gelen bir çağrı geldiğinde, artık hızlı çağrıyı veya cihazın kilidini açmak gerek kalmadan, metin mesajı ile cevap verebilir. Gelen arama ekranında, yalnızca metin yanıtların bir listesini görmek ve daha sonra çağrı göndermek ve bitirmek için dokunun bir kontrol kaydırın. Kendi yanıtlarını ekleyebilir ve Ayarlar app listesini yönetebilirsiniz. Swipe bildirimleri, görevler ve tarayıcınızdan sekmeleri görevden alma Android 4.0 yönetmek bildirimleri, son uygulamaları ve tarayıcınızdan sekmeleri daha da kolaylaştırır. Şimdi bir parmak basit bir tokatlamak ile bireysel bildirimleri, Son Apps listeden uygulamaları ve tarayıcınızdan sekmeleri sayabilirsiniz. [Resim: contact-email-sm.png] Bir yazım denetleyicisi hataları bulmak ve daha hızlı onları düzeltmek sağlar. Güçlü bir ses girişi motoru sürekli dikte sağlar. Geliştirilmiş metin girişi ve yazım denetimi Androi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: